Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nagy baj, ha nem tudom kivasal...

Nagy baj, ha nem tudom kivasalni a függönyt?

Figyelt kérdés
Tegnap vettünk 3 pár függönyt, amiket ma ki szeretnék mosni. Csak az a baj, hogy nincs vasalóm és elkérni se tudok senkitől. Nagyon csúnya, ha mosás után rögtön felrakom őket? Utána később ki lehet vasalni, vagy csak egy új mosást követően?
2014. aug. 4. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha műanyag függöny, akkor nekem elég gyűrött lesz mosás után, hiába akasztom fel, nem ugrik ki, mindig vasalni szoktam.
2014. aug. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell a függönyt vasalni
2014. aug. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Még nedvesen akaszd fel,kicsit kihúzogatva. Ha műszálas, akkor kisimul. Kivéve, ha magas hőfokon mostad. A meleg "gyűri" össze a függönyt.
2014. aug. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40 fokon szoktam mosni, kímélőben és egyből felakasztom, de csupa gyűrődés, hiába huzogatom ki, összeugrik, az enyémeket sajna vasalni kell.
2014. aug. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi még sose vasaltunk függönyt, mert túl nagyok. Pontosabban a nagy függönyöket, amik több méter hosszúak, és még szélesebbek... (A kis 1-2 négyzetméternyi ablakfüggönyöket kivasaljuk, az egyszerű.)


Annyi a titok nyitja, hogy nem szabad túl nagy hőfokon mosni, és úgy nem lesz gyűrött! Akkor csak ki kell centrifugázni, majd jól kirázni és ha van hosszú drótod, akkor kitenni száradni, egy segítő családtaggal meghúzni oldalról kissé és kész. Persze ha nincs drótod szárításhoz, akkor mehet egyből nedvesen a függönytartóra, ott is megszárad, kilógja magát.


Ha magas hőfokon mosod, akkor gyűrött lesz...


Ha nem nagyon koszos, csak azért mosod, hogy friss illata legyen, akkor elég neki egy alacsony hőfokos, kímélő mosás és elfelejtheted a vasalót.

(Amúgy volt egy függönyünk, ami úgy összegyűrődött egy forró mosástól, hogy vasalni se lehetett... Ez persze ritka azért, de előfordul!) :-)

2014. aug. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy eleve úgy tedd a mosógépbe, hogy összehajtva legyen, és ne gyűrve/tömve! Az is számít valamit!
2014. aug. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
30 fokon, "függöny" programom mosom, köszönöm a tippeket, remélem jó lesz :)
2014. aug. 4. 16:06
 8/11 anonim ***** válasza:
A mi függönyeinknek csak az használ, ha még vizesen kivasalom. Nem tudom milyen anyagból vannak :(
2014. aug. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

30 fok 800 ford. Függöny programon mosok én is és soha nem vasalom. Ha kicsit gyűröttnek is tűnik, mindig kisimul.

(frissen, vizesen csipeszelem fel:

2014. aug. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondolom anyagfüggő is, hogy milyen lesz mosás után, kíváncsi vagyok nálad milyen lett?
2014. aug. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!