Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran mostok függönyt...

Milyen gyakran mostok függönyt? Ami beszürkült, az hogy lesz újra fehér?

Figyelt kérdés
A konyhai fehér (organza) függönyöm nagyon beszürkült, mivel lehetne újra fehérré varázsolni? Hány fokon szabad ezeket mosni? És milyen gyakran kellene kimosni őket?

2014. márc. 31. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Függönyt fél évente mosok, kímélő programon.

A fehéret mosás előtt áztasd szódabikarbónás vízbe, szép fehér lesz újra.

2014. márc. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak mosógépek, amiken van is függönyprogram. De amúgy minél kíméletesebb mosás kell nekik. Ha kicsi, akkor akár kézzel is ki lehet mosni.

Ne használj sok mosószert és inkább természetes anyagokat használj, mint a szódabikarbóna, amit már írtak, vagy a citromlé.

Fél évente én is kimosom őket. Egyszer nyáron, egyszer télen.

2014. márc. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én i fél évente mosok.

Lehet érdemes speciális függönymosószert venni, és azzal, így biztos nem károsítod az anyagot

2014. márc. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Sátoros ünnepek előtt (húsvét karácsony) szoktam függönyt mosni. Finom programon (40 fok), finom mosószerrel és egy kis Vanish-sel...
2014. ápr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat (nem én pontoztalak le titeket). Novemberben mostam ki a függönyöket utoljára, szóval én is kb. félévente szoktam, de most meglepett a konyhai függönyünk, hogy a többivel ellentétben miért olyan szürke és poros (amúgy ott sokat szellőztetünk a főzés miatt, maga a függöny pedig 1,75xkb.3,5-4 méteres, szóval nem vállalkozom a kézzel mosásra :) ). Most anyósom hozott valami függönymosószeres cuccot, ki fogom próbálni, mert tényleg borzasztó szegény függönyünk. :( Ha az sem segít, akkor maradnak a ti praktikáitok. :) Köszi mindenkinek!
2014. ápr. 1. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!