Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan irthatom ki a penészt...

Hogyan irthatom ki a penészt örökre a lakásomból?

Figyelt kérdés

Az én lakásomban egy járulékos átok a penész. Háttértörténet klasszikus. Régi fajta árnyékos földszinti lakás, modern nyílászárókkal, hideg utcafalakkal.

Penész penész hátán.


Történt egy szigetelés, többé nem hideg a fal, minden ki lett pucolva, sokat szellőztetek. Most melegben az ablak sosincs zárva, mindig jár a levegő.


A penész szép lassan újra beindult. Nem annyira erősen, mint azelőtt, de jelen van: francia ágy belsejében, konyhabútor alsó részein, hűtő falán, előszobaszekrényben.


Szövet papucsomat, amit nem viseltem pár hétig, már el is kezdett rajta sarjadni az az átkozott bolyhos fehér penész. A szekrénybe elrakott dolgaim, főleg a bőrön szintúgy penészfoltok jelennek meg.


Most fogok rendezni egy újabb nagy-takarítást, mindent mosószeres vízzel letisztítok, kitakarítok.


Most már szeretnék biztosra menni.


Nagyon kellemetlen, hogy minden ágyneműtartóba rakott ruha fél év után büdös és nyirkos lesz.



2014. aug. 6. 00:41
 1/7 anonim ***** válasza:
szavot vegyel es fujd be mindenhol
2014. aug. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
58%
Na erre ne hallgass... azért penészesedik mert nyirkos a lakás. Vagy a falak vizesednek,vagy pedig a takarításod túl nedves. Nem tudom a pontos körülményeket,de arra törekedj,hogy ne legyen nyirkosság. Ha a falak penészesednek akkor pedig közös képviselő,ha földszinti akkor az is lehet,hogy aluról vizesedik.
2014. aug. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem e jön fel a nedvesség a földből? Hát ezt nem tudom, remélem nem. Van páratartalom mérőm, ilyen fullasztó időben 55-60%-on van, hűvösebb időben el tudom érni a 40-45%-ot is. Szóval nem élek egy dzsungelben, erre figyelek.


Szerintem ez a kósza penész a múlt maradványa, mikor még rosszabb volt a helyzet.


Olvastam valahol, hogy keverjek szódabikarbónátot a mosóvízbe, amivel letisztítom a dolgokat, hogy az effektív?

2014. aug. 6. 18:34
 4/7 anonim válasza:

Értem. Egy próbát megér szerintem. Egy a lényeg,ne költs feleslegesen ezreket csodaszerekre mert nem használ. Nagyanyáink is megoldották természetesen,és nem utolsó sorban hatékonyan. Lehet,hogy a régi idők öröksége.


Ezeket olvasd el:


[link]


[link]


Illetve Google: penész eltávolítása természetesen


Remélem tudtam segíteni!

2014. aug. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A levegő páratartalma 40-50 % közti? Nálunk télen is magasabb, mégsincs penész. Ez furcsa. Gondolom egy szekrényen, vagy komódon van a mérő...

A kedvemért betennéd ezt a páratartalom mérőt abba az ágyneműtartóba, ahol megszagosodik az ágynemű? És másnap leolvasnád, hogy az ágyneműtartódban mennyi a páratartalom?

Már bocs, hogy házifeladatot adok...

2014. aug. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az ágyban nem volt kimagasló pára.


Kérdésem kiírása óta kitakarítottam az előszoba szekrényt. Kimostam mindent felületet. A mosószerem kocsis ablaktisztítótószer-víz-szódabikarbóna volt.


Fő penésztelepek: pár bőrcipőn, pár polc felületén, bőrkesztyűmön, jó kis bőrkabátomon.


Beraktam egy adag szódabikarbónát nyitott befőttesüvegben a szekrénybe, azt olvastam, a rossz szagokat magába szívja. Kicsit még van szag a szekrényben azért, ilyen cipőszag.


Pár hét elteltével gondoltam csekkolom a részleteket. Bőrcipők jól vannak, felületeken nincs folt.

A bőrkabátomon, a zseb és a kar találkozásánál ellenben megint hatalmas fehér szőrös foltok kezdtek el növekedni. Letöröltem mindent szárazon.

A bőrkesztyű textil tenyér felülete szürke foltos, pedig az is volt mosva.


Szomorúan konstatálom, hogy egy elátkozott világban élek.


Folytatom harcom, tisztítok minden felületet.

2014. aug. 25. 20:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Készülék ami lecsökkenti a páratartalmat,pl.Cerezit-Pára stop készülék.Amig ilyen párás a lakás mindig vissza fog jönni,szerintem probáld ki.
2014. szept. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!