Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Elutazok egész őszre-télre a...

Elutazok egész őszre-télre a lakásomból, üresen fog állni, érdemes temperáló fűtést hagyni?

Figyelt kérdés

Mivel utazok külföldre dolgozni, üres lesz a lakás egy darabig. Mennyi az a minimum Celsius, amin érdemes hagyni a lakás fűtését? 14-16?

Úgy hallottam, abszolút lekapcsolni nem szabad, mert az károkat okozhat.


2013. szept. 2. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi teljesen lekapcsoltuk, bár ez társasház. Amikor alacsony hőn fűtve volt, penészedett. :/
2013. szept. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én nem kapcsolnék fűtést, viszont biztosítanék szellőzési lehetőséget,h. a hőkülönbség miatt képződő pára kimenjen. pl. levenném a kandalló, sparhelt csövét, h. a kémény huzata kiszívja a levegőt. illetve nálunk a fürdőben van páraelszívó ,ami kikapcsolt állapotban egy sima szellőző.

ha társasházról van szó nem kell aggódnod a fűtés miatt. ha pedig magánház, akkor sem a fagy a baj. akkor kell aggódni, ha pl. van egy nagy házad, aminek csak az egyik felét fűtöd. akkor az a koszorút megviselheti, ill. a hőm. különbségnél pára csapódik le, ami penészedéshez vezet.

2013. szept. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont hagyni kell,de csak 5-10 fokon.Persze,hogy penészesedik,le kell a kazánon venni hőmérsékletet mondjuk 40-45 fokra.Bár konvektornál más a helyzet.
2014. jan. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!