Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért ilyen használhatatlan...

Miért ilyen használhatatlan manapság az összes mosószer?

Figyelt kérdés
Régen olcsó mosóport használtam,nagyon szépek voltak a tiszta ruhák.Ma már ott tartok,hogy a legdrágább mosószer sem ér semmit.Kipróbáltam már a Lidl összes márkáját,Tomit,Arielt,Persilt,Tide-ot,folyékonyat,kapszulát,port,Vanish-t,de egyszerűen olyanok a ruhák mintha ki sem lennének mostva.A mosógépet is vízkőtelenítettem,kimostam ecettel ,hypóval,trisóval,semmi.Azt halottam ,hogy hamisítják már ezeket is.Honnan tudnék igazi jó minőségű mosószerhez jutni,olyanhoz amihez nem kell még pluszba mindenféle áztatószer,előmosó,foltisztító stb stb. 5 gyerekem van,és nem tudom az összes ruhájukat előkezelni,ezért nagyon fontos lenne egy tényleg jó mosószer.
2014. aug. 10. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Mi német mosóport használunk, mindenkinek az ismerőse között van olyan aki kint dolgozik, érdemes vele beszélni. Ha a német nem szedi ki akkor semmi.

De egyszer használtunk török mosóport, az is überelt mindent, árban pedig nevetségesen olcsón hozták, de azon a szálon többet nem is tudtunk hozatni, mert nem jártak többet törökországbam.

2014. aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
84%
A mosóporoknál az a helyzet, hogy csak a csomagolásban különböznek. Én mostanában 100 Ft-os boltban kapható mosószódát szoktam használni. Van. aki egy evőkanál szódabikarbónát tesz a mosóporhoz, és úgy állítólag szebbek a ruhák, sőt, van, aki ecetettel is mos. A mosógépet viszont nem kimosni kell, hanem beletöltesz úgy 3-4 l ecetet este, majd reggelig úgy hagyod, aztán 90 fokon mosol vele, persze ruha nélkül. Én így szoktam csinálni, és rengeteg vízkövet, koszt kihoz a gépből. Ha viszont fehér zoknit kell kitisztítani, akkor szintén 100-as boltban kapható sötétbarna Laundry szappannal teheted. Ára 200 Ft.
2014. aug. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a géppel van a baj? Nálam az olcsó tescos mosógél visz mindent.
2014. aug. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a gépeddel van a probléma, vagy az adagolással?


Lidl-ös Formil mosószert használok, a férjem olajos, fűrészporos munka/hobbiruháit mindig tisztára kimossa.


Öko beállításon mosok, általában 1 adag mosógéllel a csészét 3/4-ig töltve.


Előmosót, áztatót, stb.-t SOHA nem használok és nem is használtam. Elképzelni nem tudom, hogy az olajos ruháknál pl. mi lehet koszosabb a gyerekeken, amit nem hoz ki nálad a gép/mosószer. Itt nem a mosóporokkal lesz a gond szerintem.

2014. aug. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 10. 16:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem szimplán túl kemény a vizetek, és nem mos jól a mosópor. Teszteld a vizet, és használj lágyítót. Kemény vízben nem lehet szépen mosni.

Nekünk Ariel van, vagy Persil, vagy Weißer Riese.

2014. aug. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert eladásra készülnek ,és nem használatra .Vegyél mennél többet,fogyasztási társadalmat élünk .
2014. aug. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is a gépre gondolok.

Fűtőszál. Talán nem melegíti fel a vizet???


Pár napja elfelejtettem Ariel kapszulát dobni a mosáshoz és tiszta lett minden munkás ruhánk. Persze utána kimostam kapszulával is.

2014. aug. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A fűtőszál tutira jó,mert a mosógép ajtaja forró,(elöltöltős).Az 3 literes ecettel való áztatást kipróbálom holnap éjszaka.Weiser Riese-t még nem próbáltam,de kifogom.Német ismerősöm augusztus végén jön haza,mit hozassak,ha tudna hazahozni?
2014. aug. 10. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!