Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Üveg felespoharak tisztán...

Üveg felespoharak tisztán tartása?

Figyelt kérdés
Gyakran vannak használva, mivel vendéglátóban vannak, épp ezért kellemetlen ha vízcseppek száradnak a szélére, és ott marad a nyomuk. A peremük már elég csúnya és kopott emiatt. Mivel mosogassam el őket, ami nem káros az egészségre, de garantáltan eltünteti a vízkövet? Lehetőleg olcsó megoldás legyen, hisz ha túl drága, akkor inkább veszünk új poharakat.

2014. aug. 26. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Két teljesen különböző tisztítást javasolok. Ecetes vízzel mosogasd el, jó ha kesztyűt húzol. Ez oldja a vízkövet. A kopásokat sajnos nem tünteti el.

Másik: csillogóvá teszi a szalmiákszeszes mosogatás az edényeket, de ezzel nagyon kell vigyázni, mert az ammónia belégzése káros.

2014. aug. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az ecetre én is gondoltam már. Holnap kipróbálom. Köszi.
2014. aug. 26. 10:36
 3/10 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem, mielőtt befejeztem volna. A két módszert - ha elfogadod - ne egymás után, hanem legalább egy-két nap különbséggel csináld. .em szerencsés savas és lúgos hatású anyagokat egyszerre használni.

Ja és nem a kesztyű oldja a vízkövet...

2014. aug. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nyugi, értettem! :D
2014. aug. 26. 11:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Vízzel nedvesített (nem oldott!) sóval jól dörzsöld át, fényesít és a vízkő-cseppeket is lecsiszolja.
2014. aug. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam most a sót, mert az volt kéznél (ecet csak otthon van). Hát csoda történt! Csillognak villognak!!! Köszi, ez király ötlet volt, neki is állok mindjárt az összeset elmosni.

Szurkoljatok hogy a főnök észrevegye és megdicsérjen!

2014. aug. 26. 11:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Szivesen.

Annak ellenére szurkolok, hogy nem melegburkoló vagyok!

2014. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hogy jön ide az hogy nem melegburkoló vagy?
2014. aug. 26. 12:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert azok "szurkol"nak... érted... :D
2014. aug. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jesszusom... XD
2014. aug. 26. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!