Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szoba fikusz tartása?

Szoba fikusz tartása?

Figyelt kérdés

Kaptam a szomszédtól egy szoba fikuszt, nem fért már el neki a lakásban és levágta a tetejét, én megkaptam az alját, aminek le van viaszolva a teteje. A kérdésem az lenne, hogy ha levágom róla a viasszal lekent részt akkor ki fog-e hajtani ill. hogy mire kell odafigyelni a tartásánál?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. jún. 29. 07:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Minek akarnád levágni a viaszolt részt? AZ arra jó, hogy ne rohadjon be a levágott rész.

Várj, és pár hét múlva szépen ki fog hajtani, ha nem öntözöd agyon.

2012. jún. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mennyire vastag a viaszolt rész? Mennyire fás?

Egyébként a Kérdező mint írja, az alját kapta, aminek le van viaszolva a teteje, ergo nem nő nagyobbra. Én várnék egy kicsit, és inkább lekaparnám a viaszt, de a gazdabolt.hu-n megkérdezheted szakértőtől. Szerintem azért viaszolta le, mert vágás után vérzik a növény, fehér folyadék a nedve, ami allergiát okozhat, de a viaszolással elállította a vérzést. Ha levágod a viaszolt részt, szerintem semmi nem történik, csak tud majd továbbnövekedni a növény, de a fehér vére még jön majd pár percig. Csak itasd le. Vegyél gumikesztyűt, hogy ne érj a növény nedvéhez, hátha allergiás reakciót vált ki (sztem csak keveseknél).

Nekem közepes cserépben van, hetente 2x locsolom úgy, hogy egy kis víz kijöjjön a tálkába a cserépből. Ha kicsit több víz jön ki, akkor kiöntöm a tálkából, mert a pangóvízben elrothad a növény.

Ez lehet, hogy csak az én problémám, ezért várd meg, nálad is jelentkezik-e. Az új hajtások leszáradnak, de mindenképpen lehullanak, nem fejlődnek levéllé. Nekem a vízpermet jött be. Naponta 2-3x úgy, hogy csöpögjön a levelekről a víz. Nekem megállította a hullást. Heti 1x adj neki tápot, vagy vegyél táprudat, az 2 hónapra megoldja a tápanyagellátást (azért olvasd el a csomagoláson), ill. a fiolás táp nagyon jó még.

2012. jún. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Szereti a szűrt napfényt, a huzatot és a hideget nem, attól ledobja a leveleit. Párás környezetet kedvel, ezért szoktam permetezni langyos vízzel télen a fűtés miatt, nyáron a meleg miatt. Szal se túl hideg, se túl meleg helyre ne tedd, és ne nagyon változtasd a helyét (utóbbi sztem hülyeség).
2012. jún. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!