Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Galambürülék feltakarítása...

Galambürülék feltakarítása erkélyről?

Figyelt kérdés

3 hétig nem voltam itthon, mire hazajöttem, látom, hogy a fél erkélyt beborítja a madárürülék. Úgy néz ki, ideszoktak a galambok.

Az erkély amúgy beton, linóleum van rajta, és semmit nem tárolok odakint.


Mivel takarítsam? Borzasztóan néz ki.

Első gondolatom az volt, hogy veszek egy gőztisztítót, meg valami arcmaszkot és gumikesztyűt, nem akarok megbetegedni.



2014. szept. 17. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Seprűvel söpörd le a legnagyobb részét, és a maradékot hipós vízzel mosd fel, sűrűn cserélgetve a vizet.
2014. szept. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kicserélni nem lehet? nem vagyok nagyon kidobós párti, de ez most indokolja. És utána hálót kéne tenni az erkély elé.
2014. szept. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Na jó, az túlzás, hogy a fél erkélyt beborítja. :)

De van egy 30 x 30 cm-es rész, ahol, ahogy látom, nagyon le van száradva. Lesöpörni nem hiszem, hogy lehet.

2014. szept. 17. 20:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenesetre azt a galambriasztó szöges valamit fel kell szerelni. Műanyag linóleumra nem tapad erősen, falappal letolható, a többi porszívóval felszedhető. Ha van vizes porszívó, azzal meg tökéletesen.
2014. szept. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Porszívózni semmiképpen nem porszívóznám.

Nagy kidobásra ítélt ronggyal és egy langyosvizes hypós vödörrel támadnám meg, gumikesztyűben.

És ráérősen csinálnám, hogy a száradt részeknek legyen ideje felázni, a hypónak meg legyen ideje fertőtleníteni...

2014. szept. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jelentem, sikerült!


Bár nem volt könnyű...


Védőfelszerelést használtam: arcmaszk, hajháló, cipővédő, tisztításhoz 5 bar nyomású gőztisztítót, fertőtlenítéshez Domestost - ez kevésbé folyik, mint a Hypo.


Domestosszal fellocsoltam, a nagynyomású gőz pedig fellazította a szennyeződést, ami pedig megmaradt, kidobásra szánt rongyokkal feltöröltem - a rongyot pedig kidobtam.

2014. szept. 21. 00:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!