Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosószóda használatáról mi a...

Mosószóda használatáról mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Első használat előtti jó tanácsokat várok.

2014. szept. 25. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy keveset adok a mosószerhez, lágyítja a vizet. Szerintem jó.
2014. szept. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Csak azzal mosok, semmi más mosószert nem használok. Öblíteni ecettel öblítek.
2014. szept. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Még annyit: minden mosópor alapja a mosószóda, csak kevernek hozzájuk adalékanyagokat, színező, illatosító stb.
2014. szept. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Ketteske, akkor neked sem selyem, sem gyapjú holmid, pulóvered, takaród nincsen. Ezeket ugyanis ezzel az erősen lúgos hatóanyaggal mint a mosószóda, nem szabad mosni, mert károsítja. Gyakorlatilag hármaskának is ezért nincs igaza: az ágyneműk és más vászonból vagy pamutból készült ruhadarabok mosására alkalmas a mosószóda alapú mosószer (fehér-mosószer). De a fínom, színes textíliákat, a gyapjút és a selymet nem moshatod mosószódával, vagy mosószóda alapú mosószerrel!

Kedves kérdező, általában amit moshatsz 60 vagy 90 fokon, mert vászon, vagy pamut, azt moshatod mosószódával.

De ha a címkére az van írva, hogy még 60 fokon sem moshatod, akkor ne szódával mosd! 30-40 fokon a szóda amúgy nem is dolgozik hatásosan.

2014. szept. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekem egyáltalán nem vitt ki semmit :( aztán mosógéllel kevertem, de semmi változás nem volt...
2014. szept. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
73%
Fehér focimezt mostam úgy, hogy a mosószerhez adagoltam. Az eredmény az lett, hogy a rányomott matrica megfakult :( Csak a mosószertol nem fakult volna meg, tuti, hogy a szóda volt a hibás.
2014. szept. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Olvasd el ezt is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__hazimunka__7627684-jo-..


A lényeg, hogy a mosószódát vízben feloldva marószóda keletkezik.

2016. márc. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!