Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vastag, régi vízkövet mivel...

Vastag, régi vízkövet mivel lehet eredményesen leszedni?

Figyelt kérdés

Kaptam Dédimamától párologtató kerámia edényeket, de vastagon áll a vízkő benne. Valami hatásos praktikát kérnék, mert a cillitet már egy flakonnal ráöntöttem, valamennyi feljött vele, de még sok van rajta.

Mit lehetne használni?


2010. jan. 21. 09:40
 1/10 ltimea ***** válasza:
szia! én is próbáltam már sok mindennel, és amikor a barátnőm látta hogy kinlódok, mondta hogy próbáljam meg citrompótlóval és láss csodát, egyből leszedte. azóta mindent ami vizköves ezzel tisztitom.
2010. jan. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Önts bele tiszta 20 %-os ecetet.Hagyd benne állni egy napig,akkor feljön a vízkő.Ha kell,akkor ismételd meg az ecetes áztatást.A vastag vízkő nem biztos,hogy azonnal lejön.Az ecet a legjobb vízkőoldó,a kereskedelemben kaphatóknak is ecet a fő alkotóeleme.
2010. jan. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Cillitet felejtsd el.

Háztartási vízkőoldó a jó.

2010. jan. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hagyomanyos vizkooldot neki, meglasd mind kijon belolle.amit en hasznalok, az feher muanyag uvegben van es kek betuvel van ra irva.sok sikert
2010. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 issti ***** válasza:
100%
Az ecet a legjobb. Mosógépbe sem használunk drága cuccot (tudod, amit Kovács János mosógépszerelő ajánl), hanem évente 2 flakon 20%-os ecettel lefuttatunk egy hosszú programot, és a fűtőszál fellélegzik.
2010. jan. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
citrompotló = citromsó???????????
2010. jan. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, veszek és nekiesek. Egyébként én is sokat hasznmálom az ecetet tisztításar, de most ehhez nem jutott eszembe....

Köszi mégegyszer!!

2010. jan. 21. 12:23
 8/10 ltimea ***** válasza:

sziasztok!

az első válaszoló vagyok. én próbáltam ecettel és hiába áztattam 3 napig, nem engedte fel a vizkövet, a citromsó igen és egyből

2010. jan. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Képzeljétek, vettem 20%os ecet eszenciát, és szuper, úgy marta le a vízkövet, ahogy kell, még egy üveggel beleöntök és tökéletes lesz!

nagyon köszönöm nektek!!!!

2010. jan. 25. 12:16
 10/10 anonim válasza:
én sima vízkőoldó nevű vízkőoldót veszek. a gondolataimat is letakarítja olyan :D
2010. jún. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!