Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Régi, elkoszolódott fürdőszoba...

Régi, elkoszolódott fürdőszoba csempéről a vastag vízkövet és rozsdafoltokat mivel és hogyan távolítsam el?

Figyelt kérdés
Valami hatásos szer kellene... Sima vízkőoldó gyenge, a súrolópor kevés, a cillit olyan, mint a sima víz...
2010. jan. 22. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Cillit vízkőoldó, többször, közben hagyd a felületen hatni.
2010. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
hidegzsíroldó ha az sem, akkor csiszolópapír
2010. jan. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is a cillit vízkőoldót használom, többféle van, keresd a fürdőszobait, az egyáltalán nem olyan híg. Töményen rákened a felületre, hagyod 5-10 percig hatni, majd bő vízzel és dörzsi szivaccsal (esetleg műanyag dörzsipárnával) lesúrolod. Sajnos a makacs lerakódásoknál többszöri ismétlés kell, de hidd el, türelemmel, nagyon szép lesz a végeredmény!


Ha nagyon nem bízol a cillitben, használj 20%-os ecetet, az is ugyanolyan eredményes és még olcsóbb is!

2010. jan. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A zsiroldó nem ér semmit vizkö ellen!!!


Az ecetsav - vagy ha nagyon borzasztó, akkor sósav hatásos - de feltétlen nyitott ablaknál és szájvédö maszkban csináld, meg figyelj, mert elég balesetveszélyes.

2010. jan. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vízes ruhára szórt citromsavval kell átdörzsölni az vízkőre a legjobb. A rozsdafoltot pedig oxálsavval ugyanígy. Pesten a József körút 65-ben mindkettőt kapni.Gumikesztyű viselés kötelező pláne az oxálsavnál. Vegyész.
2010. jan. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is Cillit vízkőoldót vettem, azt a zselés fajtát, az nem folyik le azonnal a felületről. Töményen öntöttem rá a csempére, de vigyáztam a kádra, mert azt megmattítja. A csempén rajtahagytam, ami a kádra is ment, azt leöblítettem. Nem is kellett súrolni, szépen lejött a vízkő. Ha elsőre nem lesz tökéletes, próbáld többször. Ettől jobb nem nagyon van, szerintem.
2010. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 22. 21:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezeket én is kipróbálom!
2010. jan. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Well Done St.Moritz fürdőszoba tisztító. Kb 700 Ft, egy évre legalább elég. én úgy szoktam csinálni, hogy lefújom, kb 1 óra múlva leöblítem és újra befújom. Újabb egy óra múlva már nehéz súrolás nélkül a szivacs dörzsi felével simán lejön. A nagy koszoknál(pl költözéskor) 3-szor áztattam be, de nem szakadt le a kezem így!
2010. márc. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. márc. 3. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!