Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy hófehér kanárim, és...

Van egy hófehér kanárim, és hiába van fürdőkádja, alig használja, ezért kissé elkoszolódott-mit tegyek?

Figyelt kérdés
A fürdetője mindig friss vízzel van tele, de nem nagyon akar fürdeni (csak meglehetősen ritkán megy bele), és a szárnyvége, a farktollainak a vége, most pedig a feje is kezd koszos lenni. Mi lenne a megoldás? Csak nem rakhatom a mosógépbe...
2008. dec. 27. 18:42
 1/6 anonim válasza:
100%
Szerintem vedd el tőle a fürdetőd. 5 papagájom van (4 nimfa, 1 hullámos), ők csak akkor szeretnek fürdeni így "kád szinten", ha meleg nyár van, vagy nagyon fűtenek a lakásban, olyankor belefürdenek még az itatójukba is, de amúgy nem szoktak. Inkább vegyél szórófejes műanyag üvegcsét, amilyen a szórófejes ablaktisztító is, csak van direktbe ilyen, üresen, nagy áruházak kertészeti meg virágos részén szokott lenni, nekem is van, és abba vizet töltesz és le tudod szórni a madaradat. Ha épp nem fürdenek maguktól, de úgy gondolom, hogy rájuk fér egy kis zuhany, ezt használom, és végülis élvezik, tetszik nekik.
2008. dec. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
Hideg meleg vizes a kád? Mert ha nem ne is csodálkozz.
2008. dec. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%
Lehet, hogy nem egy wellness-rajongó, és inkább zuhanyozni szeret, vagy mosdókesztyűvel letörölgetni magát. Vagy az is lehet, hogy túl egyszerű a kád, tegyél bele jakuzzit.
2008. dec. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
9%

De, rakd be a mosógépbe!

Hogy jut ilyen idióta ötlet az eszedbe?

Te sem akkor fürdesz, amikor a kanárid megkér rá!

2008. dec. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet,hogy nem szereti a hideg vizet!Gondolom nem cseréled le rögtön,amint kihűlt!Egyébként szerintem ott már tartási gondok vannak,ha egy kalitkában tartott madár koszos lesz!Elvégre letisztítja a tollazatát!Én egy dologra tippelek,ami miatt koszolódik:túl kicsi a kalitkája!Ha tényleg így van,akkor cseréld le egy nagyobbra!Amúgy én is használom a nimfáimnál az előző hozzászólásban említett "spriccelőt"!Nagyon szeretik!Próbáld ki te is!Ja,én ne hideg,hanem langyos vizet tegyél bele,akár milyen melegben használod is!
2008. dec. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azoknak, akik normális választ írtak, köszönöm. A többi bunkó f*szfej meg inkább szálljon magába.

Amúgy: meleg vizes a fürdőkád, amit naponta cserélek. A kalitka alján lévő papírt is naponta cserélem. Arról meg nem tehetek, hogy amikor leszáll, akkor a farktollai söprik a talajt, amire nyilvánvalóan odapottyant, és így fordulhat elő, hogy koszos lesz, és erre szerettem volna tanácsot kérni. De úgy látom itt többen szeretik inkább a sz*rt keverni. A többieknek azért köszönöm.

2009. jan. 1. 16:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!