Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Benzines láncfűrészt keresek...

Benzines láncfűrészt keresek leginkább tűzifa otthoni darabolására, de szeretném, ha lennének tartalékai is, ha kell. Max 100-130-at szánok rá. Stihl drága. Ismeri valaki a Dolmar 7900-ast? Új állapotút 130-ért hirdetenek

Figyelt kérdés

2014. okt. 6. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem Makita van,35 lappal. 5 év körüli,kb 50 körül van most is az ára .Bőven jó erre a célra .A lánc legyen éles,viszi a fát könnyedén .
2014. okt. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A sthil miért drága ha 100-130-at szánsz rá? én 60 körül vettem pár éve egy Sthil Ms 180-ast újat!!! 35-ös lappal Csak otthoni használatra vettem de nincs kímélve és a benzinen kívül mást nem kell hozzá venni. Csak olyat vegyél ami márka és akkor nem kell rá költened. Sthil Huskvarna Makita De a legjobb a Sthil
2014. okt. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bementem egy Stihl kereskedésbe.231-est akartam venni(most 124ezer)azt mondta a nő,ezzel akácot tudok darabolni,de már vastagabb csertölgyre nem jó.Pláne,ha nyárfát fűrészelnék,aminek tudvalevő nagy a viztartalma frissen vágva,abba még ez is belefullad.Vegyek még nagyobbat,vagy vágassak olyannal,akinek nagyobb van.Azt gondoltam 130ért olyat kapok,ami mindent visz.Pedig nem erdőben dolgoznék...köszi a válaszokat,aki még tud szóljon hozzá:)
2014. okt. 6. 20:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk Stihl MS211-es van 3 éve.

2 család teljes évi tüzelőjét aprítjuk fel vele (mindkét házban csak fával fűtünk)

Akác nem nagyon volt vele vágva (csak ami akácfát itthon kivágtunk) Tűzifának főleg tölgy, bükk, gyertyán volt vele vágva. Emellett a kertünkben és a szőlőnk melletti árokban is vágtunk vele mindenféle fát.

2014. okt. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Én úgy vettem láncfűrészt hogy soha életemben nem volt a kezemben. Azt tudtam hogy márkásat szeretnék hogy ne keljen a javításával többet foglalkozni mint a fafűrészeléssel. Bementem egy sthil boltba mondtam hogy csak az otthoni tüzifát szeretném vele darabolni és ennyim van rá. Mondta az öreg szaki eladó hogy az ms 180 as akkor megfelel. Szerintem boltja is válogatja mert nekik is az az érdekük hogy minél drágábbat adjanak el. A nő meg mit ért hozzá életében nem vágott láncfűrésszel egy percet sem. Az öreg szaki beüzemelte megmutatta mit hogy kell vele csinálni és kész. Sőt még azt is megsúgta hogy ne vegyem a drága sthil lánckenő olajat , mert tökéletesen megteszi a tescos gagyi motorolaj is ami sokkal olcsóbb. És tényleg. Az egésznek a lényege hogy a lánc mindig éles legyen, meg a feszessége megfelelő legyen. Én vettem egy láncélezőt 6 ezerért ami olyan tökéletesen megélezi a láncot mit a gyári új. Aztán hogy lánckenő olajat azt mindig kapjon, mert kenés kell a láncnak. Az meg hogy milyen fát vágsz vele az tök mindegy csak az a lényeg hogy ésszel fűrészelj. Nyilván a nagyobb és erősebb gép a keményebb fát jobban viszi. Én vágtam már mindenfélét: Több tíz éves vastag akáckaróktól kezdve lábon kőkeménnyé száradt nyárt lábon száradt akácot, amit nem ért át a 35-ös lap, száraz tölgyet, bükköt, csert stb Minden fa másképp viselkedik vizesen félszárazon meg szárazon. Volt ami olyan száraz volt hogy szikrázott és nem volt benne fém! Ami keményebb, meg nehezebben viszi azt lassabban vágod, nem nyomod neki annyira. Ha nagyon kemény és végképp nem viszi akkor többször fogsz bele és hagyod a láncot pihenni hogy ne égjen szét. És én 3 család tüzifáját vágom vele minden szezonban össze és csak fával fűtünk. Nem vagyok tisztában az árakkal most de én helyedben egy középkategóriás Sthilt vennék szerintem 80-100-ból olyan bika gépet veszel hogy csuda. A Sthil motorokat erre tervezték pörgetheted világba nem fog neked tönkremenni pár család tüzifáját hosszú éveken keresztül vághatod nem lesz vele gondod. Nekem a kicsi Sthil nagyon bírja. Persze azért ésszel kell használni. 100-tól többet ne adj érte neked az a max és ha jól használod nagyon hosszú évekig fog szolgálni. Remélem tudtam segíteni
2014. okt. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50 ezres Makitát ne vegyél erre a célra nekem is volt de nem bírta az évi 10 erdei köb fát , rövid úton széthullott. Vegyél Husquvarnát valamivel olcsóbb mint a Sthil. Tavaj vettem akcióban 134 ezerért 450e tipusút azt mondták erre a célra kissebbet ne vegyek mert ugyan úgy szét megy mint a Makita.
2014. okt. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
231-el bármit elvágsz ami egy otthoni fadarabolásnál elő szokott fordulni.Száraz Akác keményebb a Tölgynél,bolti eladó nem nagyon volt képben.
2020. okt. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!