Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet liszttel horgolt...

Hogyan lehet liszttel horgolt tárgyat keményíteni?

Figyelt kérdés

A nagymamámtól kaptam horgolt kis terítőt. De már nem volt ideje kikeményíteni. Azzal a tanáccsal eresztett útnak,hogy "tudod egy kis liszt és kész is" :) Nem akartam égetni magam,hogy 3gyerekes anyaként fogalmam sincs hogyan kell liszttel keményíteni :D

Tapasztaltabb háziasszonyok segítségét kérném. Előre is köszönöm!!


2010. jan. 23. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

a lisztet lekevered vizben, hogy kb. tejsürü legyen vagy kicsit higabb és állandóan kevergetve felforralod, utánna egy ruhán (a legjobb a textilpelenka) átszüröd. Ez egy elég sürü keményitö, ezt keverd meleg vizbe, áztasd bele a teritöt, kicsit hagyd száradni és félnedvesen vasald ki.

(Ha netán sok benne a keményitü, akkor igen kemény lesz - ki kell tapasztalni, hogy mennyire kell higitani, függ a liszttöl, meg a viz minöségétöl is.)

2010. jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ejha :) ez aztán a gyors és szuper válasz! Köszönöm szépen!
2010. jan. 23. 17:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Szivesen, majd irj, hogy úgy sikerült-e, ahogy akartad.
2010. jan. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de elvileg a cukros vízzel is szoktak valamit csinálni :S Igazából nem értek hozzá, csak beugrott.
2010. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Még csak az hiányzik hogy cukros vízben áztasd ha kivasalod a cukor megolvad és megbarnul.Én férfi vagyok de vegyész.
2010. jan. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jobb megoldás,ha veszel tartós keményítőt.A liszttessel minden mosás után újra keményítheted,a tartós 4-5 mosás után is kemény marad.
2010. jan. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! Sikerült a lisztes ügy :)

Nem lesz gyakran mosva :),ezért kerestem ezt a lisztes keményítést,nem pedig boltit.

2010. jan. 26. 15:10
 8/8 gladiátor011 válasza:

Ha ezt fekete anyagon végzem, akkor befehéríti az anyagot?

(Rendeltem az interneten egy csipke álarcot, a képen olyan volt mintha merev lenne, viszont mikor megjött egy anyagdarabot kaptam, ami még arcra feltéve sem áll úgy ahogy szeretném:D) Vagy esetleg van valami más tippetek?

2016. jan. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!