Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Két egymásba tett üvegpoharat...

Két egymásba tett üvegpoharat hogyan lehet szétszedni?

Figyelt kérdés
Egy fél literes korsóba beleszorult egy kávéspohár. Ha a kávéspohár eltörik az nem baj, de ez a korsó egy nagyon fontos emlék nekünk.

2014. okt. 18. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
tedd őket egy 10 percre szappanos vagy mosószeres vízbe, utána ki fog csúszni belőle.
2014. okt. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
80%
Elvileg a forró víz is segít, mivel tágul az anyag.
2014. okt. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

#1 ez annyira aranyos ... miért? 10 perc alatt magába szívja az üveg?


a korsót állítsd forró vízbe, és úgy próbáld benn megmozgatni a poharat ... ha már a pohár is átmelegedett, akkor hagyd kihűlni őket, és kezdd elölről

2014. okt. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

A korsót állítsd lehetőség szerint forró vízbe, és önts bele olajat a kávéspohár köré.

A kávéspohárba pedig hideg vizet önts. A hidegtől egy nagyon picit kisebb lesz a pohár, a korsó a forró víztől pedig picit tágul, az olaj pedig segíti a két edény szétcsúszását.

2014. okt. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hell-ikon ***** válasza:
82%

WD-40-el körbefújod ott ahol összeszorult (javaslom fújószál használatát), hagyod állni 20-30 percig aztán szépen óvatosan széthúzod.

Elmosás után használható a pohár.


Tegnap ezzel a módszerrel szedtem le a porszívófejet a csőről, mert az meg eldugult valahol és ki kellett tisztítani, viszont a fej olyan szépen rágyógyult a csőre, hogy attól féltem eltöröm a nagy erőlködésben (mindkettő műanyag). Befújtam WD-40-nel, majd félóra múlva egész könnyen szétjött.

2014. okt. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!