Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyit szoktatok mosni es...

Mennyit szoktatok mosni es vasalni? Hetente kb hany adagot mostok? Mennyi mososzert hasznaltok es oblitot? Minden vasalhato ruhat kivasaltok, vagy csak a gyurodteket? Hasznaltok hozza illatos vasalovizet? Csak kivancsi vagyok

Figyelt kérdés

2014. okt. 18. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ketten vagyunk. Hétvégén két vagy három adagot mosok (egy ruha, egy ágynemű, ha összegyűlik, akkor egy törölköző), plusz szerdán egyet, a ruhákat.

50-70 ml mosóport használok alkalmanként, szennyezettségtől függően, öblítőt egyáltalán nem. Mosóport 5-6 kilósat veszünk, 3-6 havonta, igazából nem tudom, milyen gyakorisággal :D

Vasalni nem nagyon szoktam, teregetés előtt kirázom a ruhákat, így nem olyan vészes. Csak ha valamire nagyon csinosak akarunk lenni, akkor vasalunk. Vasalóvíznek sima desztillált vizet használunk.

2014. okt. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hetente 3-4-szer mosok, vasalok. Kupaknyi oblito, egy adag mososzer. Csak ami igenyli a vasalast azt vasalom es nem hasznalok illatositott vasalovizet, sot vasalovizet sem, hanem sima csapvizet.

Egyebkent aupair vagyok azert csinalom ilyen surun mert rengetek szennyest megtermel a csalad, pedig csak harman vannak

2014. okt. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Ketten vagyunk, hetente kb. kétszer mosunk. A párom szokott mosni, elég jól megrakja a megfelelő rekeszt mosószódával, ez nem tudom, mennyi. Öblítőt sok éve nem használunk, a párom nem helyettesíti semmivel, én néha használok ecetet és illóolajat (csak mert valamire el kell használni azt az egyet, aminek nem szeretem az illatát párologtatni). A víz úgyis kemény, kell néha az ecet. Sosem vettem észre, hogy kellene öblítő, azt viszont utálom, ha szaga van a ruhának (ez az illóolaj határeset), legyen tiszta és kész.


Utálok vasalni, amúgy sem értem, mire jó az, 1-2 ruhafajta van, amit szebbnek látok vasalva, na olyat nem veszek. A ruháim zöme nem igényel vasalást és vállfán szárad.

Csak és kizárólag a fellépőruháimat vasalom (a falusi énekkar tagja vagyok, van pár helyes kis ruhánk), évi 1-2 alkalommal.

2014. okt. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ketten vagyunk.


1. Hetente 5-6 adagot mosok

2. Vasalni nagyon ritkán szoktam, inkább blúzokat, élére vasalt nadrágokat.

3. Az előírt mosószer felét szoktam használni, öblítőből a háromnegyedét.

4. Ha vasalok, akkor nem használok vasalóvizet.

2014. okt. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ketten vagyunk. Általában hetente mosok. Mosószódát használok, és ecettel öblítek. Csak azt vasalom, amit kell. Illatos vasalóvizet sem használok, csak desztillált vizet a vasalóba. Nem szeretem az illatosított holmikat. Főleg a törülközők, fehérneműk, ágyneműk esetében zavarnak.

A felső ruha szekrénybe teszek levendulát, ennyi bőven elég.

2014. okt. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :)
2014. okt. 18. 21:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Ketten vagyunk.


Heti 2x mosok, egyszer fehérneműt és egyebeket (konyharuha, törölköző, stb.) 60 fokon, egyszer normál ruhákat 40 fokon. Ha összejön egy fehér mosás is, akkor elindítok egy 3.-at, szintén 40 fokon, amúgy szinte csak sötét ruháink vannak.


Nem tudom meghatározni, hogy mennyi mosógélt használok, rajta van a flakonon az adagolás, a ruhák mennyiségéhez és szennyezettségéhez arányítva.


Nem vasalok ki semmit, csak az ingeket, blúzokat és öltönyöket, kosztümöket és kosztümnadrágokat-szoknyákat. De ezeket is inkább este munkába menet előtt vagy aznap reggel frissen. Ezeken kívül mindenben streccs szál van, szépen kiteregetve gyönyörűen gyűrődésmentesre szárad meg.

2014. okt. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyedül lakom, havonta 5-7-et mosok, csak a sötétítőfüggönyt vasalom, semmi mást.

Használok mosóport, vízlágyítót, néha színfogó kendőt, Domestost, hipót, ha kell.

Néha ecetet öblítéshez.

2014. okt. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3: Az olaj nem keveredik el a vízzel: hogyan használsz mosáshoz illóolajat?
2014. okt. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

egyedül vagyok, kollégiumban lakok, de heti három napot otthon vagyok (tehát ami akkor van rajtam azt otthon mossa anyum).

minden héten egyszer mosok, felváltva fehéret, színeset, feketét (általában havi 1-1 fehér és fekete és 2 adag színes jön össze).

a törülközőt kéthetente cserélem (tehát 8 törölközés után, mivel csak négy este vagyok a koliban egy héten), az ágyneműt 3-4 hetente, a konyharuhát is kb. havonta, de nem is nagyon használom, néha-néha az elmosogatott edényeket törölgetem vele el.

a fehérneműket előmosom mosószappannal. a foltokat epeszappannal veszem ki. perwoll mosógélt használok. a színesekhez a színes mosógélből adok kb. fél kupaknyit, a fehérekhez csak nagyon keveset ugyanebből, és mellé mosószódát oldok fel vízben, a feketékhez feketéhez való gélből kb. fél kupaknyit. öblítőből silant használok, kb. 1/3-ad kupaknyit, és vízzel hígítom, úgy nem okoz annyi lerakódást a gépben.

szétnyithatós szárítóra teregetek, a ruhát kirázom, csak azt vasalom, amit muszáj vagy ha valamilyen alkalom van. mivel ilyen keveset vasalok, még csak desztillált vizet sem veszek (mint anya) hanem csapvízzel vasalok.

2014. okt. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!