Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mondjatok nekem jó szőnyegtisz...

Mondjatok nekem jó szőnyegtisztitó módszereket!?

Figyelt kérdés
SZóval nem rég költöztem albérletbe, és eléggé piszkos lett a törtfehér szőnyegem! Szeretném kitisztítani, ezért vettem egy "yplon expert" nevezetű habos szőnyegtisztitót, de annyit ér mint kandisznón a csecs! kérlek mondjatok nekem valami jó házi praktikát, vagy valami jó szert amivel elérem a kivánt hatást! persze ilyen száraz szőnyegtisztitót szeretnék, amitől nem ázik át a szőnyeg, problémás lenne ilyen időben szárítani!

2014. okt. 23. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg vannak olyan tisztítógépek, amik a bespriccelt oldatot szinte teljesen ki is szívják a szőnyegből, de a jó minőségüek igen drágák. Talán ha kölcsönzőből vennél ki egyet egy napra.

Ha ez nem tetszik, várd meg a telet, amikor olyan hideg van, hogy porhó van kinn, akkor erős kefével átdörzsölöd a szőnyeget a hóval, utána kivered belőle, és már tiszta is, és nem is nedves. De kb -10 fok legalább ajánlott!

2014. okt. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Porszívózás után dörzsöld át ecettel. Puha kefét használj, ne szivacsot. A szivacs átáztatja, a kefével csak a felszín lesz nedves, és hamar megszárad.
2014. okt. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ez a havas válasz igaz? vagy csak baromkodás??? :D és az ecettől nem lesz nagyon büdös???
2014. okt. 23. 20:01
 4/6 anonim ***** válasza:
2014. okt. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: Igen, ez nem vicc, a "száraz" porhóval hatásosan lehet tisztítani, ugyanis a hókristályok jelentős dörzsölő hatással bírnak. Az egyenletesen koszolódott szőnyeg esetében ajánlható, a makacsabb foltokra vegyszerek kellenek.
2014. okt. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, még egy tanács: ha a havas dörzsölést választod, javaslom, hogy a művelet előtt már egy fél órával vidd ki a szőnyeget a hidegre, hogy hűljön ki, és ne olvadjon rá a hó amikor tisztítod. Sok sikert!
2014. okt. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!