Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Régi pedálos singerrel lehet...

Régi pedálos singerrel lehet bőrt varrni?

Figyelt kérdés
Suszterkedek, általában véknyabb bőrökkel foglalkozok kb 1-2 mm-es vastagságúakkal. Bőrvarrógépre nincsen pénzem, ezért gondoltam szerzek egy sima singert, árban is jó.Az átviszi a bőrt, ha bőrvarrótűt teszek bele? Csak olyan írjon, aki már próbálta vagy varrt bőrt.

2014. okt. 27. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem jo börre! A cérna vékony és átvágja a bört. Tönkretenni a bört késsel is tudod.
2014. okt. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a családban van bőrös, de ha működne, akkor már használták volna. Vastagabb hasalj vagy ilyesmi szóba sem jöhet, max. kecske. De megkérdezem.
2014. okt. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen,átviszi. De feltétlen bőrvarró tűt tegyél bele.

Arra ügyelj, hogy az alsószál bobinban legyen, ne hajóban.

A nagyon régiek hajósak, azzal nem tudsz varrni.

2014. okt. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy bőrvarró cérnát használj hozzá. Kabátot is varrtam már bőrből lábbal hajtós géppel.
2014. okt. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az természetes, hogy bőrvarró cérnát használok.Gondolom a pamut szakadna vagy kócolódna.
2014. okt. 27. 20:19
 6/8 anonim ***** válasza:
próbáld először juhnappával. az vékonyabb még a kecskénél is.
2014. okt. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Videóban láttam, hogy a 3 mm-es bőrt is simán átvitte.És nem bőrvarró volt.
2014. okt. 28. 11:08
 8/8 anonim válasza:
Nem tudom, nem-e későn válaszolok. A nagyapám cipész volt, és csak bőrt varrt a pedálos Singerrel.Néhai apósom női szabó volt, az ő gépét örököltem. A két gép között nem láttam különbséget. Én ezen már varrtam vastag valódi bőr derékszíjat össze. Minden zokszó nélkül vitte. Szép öltései vannak, pedig már majdnem 100 éves.
2015. máj. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!