Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan szagtalaníthatnám a...

Hogyan szagtalaníthatnám a poliészter pólóimat?

Figyelt kérdés
100% poliészter sportpólókat használok az edzéseim során. Rendesen beléjük izzadok és egy idő után, a mosást követően sem tűnik el belőlük egy kellemetlen, szúrós szag. Ecetes vízben áztattam már őket de akkor meg az ecet szúros szaga érződött rajtuk a mosás ellenére is. Érdekes, hogy a pólókon jobbára csak az öblítő illatát érzeni, azonban miután felveszem őket, szinte azonnal előjön ez a furcsa, büdös szag, mintha a testhő aktiválná.

2014. okt. 29. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
hány fokon mosod őket?
2014. okt. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Ilyen pólókon tilos öblítőt használni.
2014. okt. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es öblítő nélkül is ugyanez a helyzet, meg öblítő helyett ecettel is. Ez bajom nekem is. Akkor is, ha hatvan fokon mosom. És nem gagyi mosószert használunk. Ez amúgy jellemzően egy idő után jön elő, eleinte nem. Én újabban ilyenkor egyszerűen kihajítom az adott felsőt, mert mást nem tudtam kitalálni. Macskapisi szagom van bennük. Gusztustalan és nagyon kellemetlen. Nem is vagyok olyan büdös. Pl. egy tök új pólóban ugyanolyan mértékű izzadás után ugyanolyan körülmények között érdekes nem vagyok olyan gusztustalan, leizzadok, oké, de nincs macskapisi szagom két méterről azért. Egy idő után viszont ilyen lesz kb. minden felső és nem tudom miért. És nem csak a 100% poliészter. A pamut is.
2014. okt. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

40 fokon mosom őket.

Nálam is ugyanez a helyzet. Most, hogy mondod...pontosan macskahúgy szagú. Ez azért vicces mert van macskánk és volt rá példa,hogy kerestük, hogy hova pisilhetett a lakásban aztán kiderült, hogy a pólóból jön ez a szag. Régebben nekem is volt 1-2 pamut pólóm amivel szintén ez volt a helyzet, de jó pár éve szerencsére nem jártam így a pamutokkal. Sajnálnám őket kidobni, egyéb javaslat?

2014. okt. 29. 20:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát anno nagyanyám kézzel mosószappannal dörzsölte nagyon hosszan és alaposan a pólóim hónalját szegény, az úgy emlékszem hatott. De ez ugye színesnél nem biztos, hogy a legjobb ötlet, na meg, erre nekem nincs is időm sem meg türelmem sem, az az igazság.
2014. okt. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

hát ha hatvan fokon sem hozza ki, akkor pedig sajnos kuka az ilyen poló. :(

bár még ezt a hosszan dörzsölést kipróbálnám.

én sima pólót is 60 fokon mosok, mert a dezodorok miatt bent maradhat a szag. ezek a stiftek zsíros állagúak, a zsír meg ugye konzerválja a szagot, így nem árt magasabb hőfokon is kimosni.

2014. okt. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a 60 fokos mosás megoldotta a problémát.
2014. nov. 10. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!