Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell mosni?

Hogyan kell mosni?

Figyelt kérdés
Mosodába vinném a cuccost, a Blaha mellett lévőbe. Hogyan kell szétválogatni a ruhákat? Hány fokra kell állítani a mosógépet? Stb. Valaki leírná nekem részletesen? Köszi!

2014. nov. 3. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Színes és fehér külön. Ezeken belül a címkéken ott van, hogy milyen hőfokot lehet alkalmazni. Ha meg se cimke, se semmi, akkor előbb meg kell tanulni felismerni az anyagokat és mosási lehetőségeiket.
2014. nov. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát én úgy szoktam hogy fehéreket, színeseket, feketét külön és 40 fokon mosom mindet. Ennyi. Ha van mondjuk full csipke vagy valami különleges cucc amit a mosógép szétszedhet, akkor azt kézzel mosom inkább.
2014. nov. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Feketét össze lehet mosni a többi színnel.

A fehéreket külön mossuk, mert különben megfogja őket a többi ruha színe.

Farmereket, főleg ha újak külön szokás mosni, mert azok is erősen fognak.

Ruhákban van belül egy címke, ha nem viszketett tőle valamid, akkor még nem vágtad ki. Na ott próbálj eligazodni, a lényeg hogy van olyan, amin rajta van egy lavorban egy kéz, az azt jelenti csak kézzel szabad mosni. Namost ezt vagy kézzel kimosod, amit én nem szoktam, vagy berakod egy max 30 fokos programra. AZtán a cetlin még olyan is lehet, hogy max 30 fok, ezeket én 40 fokon szoktam, nem lacafacázok.

Nagy lényeg: én két fokot használok az esetek nagy százalékában: ez a 40 és 60 fok. 40 fok a színes, 60 a fehér. Törcsiket, szaros-véres-hugyos bugyogókat, ágyneműt 70-90 fokon.

A program A-tól tart egy másik betűig, legalábbis nálam. Felesleges a legelsőt választani, mert az mindent csinál, normál ruhákat elég c-vel,d-vel indítani.

Ha van a mosógépekhez leírás nem árt ha elolvasod, mert ott van leírás az egyes programokhoz, mit mivel ajánlanak elindítani. A technikáról annyit: csavarni kell, vagy nyomni valamit a gépen.

Köll még neked: mosószer és öblítő. Mosószer vegyél olyan batyusat. Öblítő ettől lesz finom a szagja.

2014. nov. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A többiek mindent leírtak, azt még elmondom (mivel ismerem a helyet). A gépet az ott dolgozó kezelő fogja beállítani, de én általában 40 fokon szoktam mosni.


Korábban 1 évig odajártam mosatni, most már szerencsére van mosógépem.

2014. nov. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"mosószer és öblítő. Mosószer vegyél olyan batyusat. Öblítő ettől lesz finom a szagja."


Mosószert és öblítő benne van az árban, de vihetsz sajátot is (de attól nem lesz olcsóbb).

2014. nov. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!