Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fa hasítás lehetőségei?...

Gábor t kérdése:

Fa hasítás lehetőségei? Kézzel gyorsabb géppel kevésbé fárasztó?

Figyelt kérdés

Kell a testmozgás , és a gépi hasítás nem éri meg? Vagy fordítva...

Kinek mi a véleménye, és a tapasztalata?



2014. nov. 14. 18:13
 1/10 anonim válasza:
69%
Ráteszem a fát a farönkre, és fejszével kettéhasítom. Nincs jobb módszer :)
2014. nov. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha csak 1-2 darablól van szó, ahoz nem kell gépi hasító.
2014. nov. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Jól fogtad meg a probléma lényegét, kézzel gyorsabb, géppel kevésbé fárasztó.

Valamint kézzel kevesebb áramot fogyaszt.


Ha veszed a fát, akkor nem éri meg hasítógépet venni, egy mázsát nagyjából 200 Ft-tal hoznak drágábban hasítva, az áram vagy benzin plusz a gépkopás is van ennyi, plusz dolgozol vele.

2014. nov. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 darida ***** válasza:
61%
Szerintem megéri saját magadnak hasogatni, mert a szükséges szélességűre tudod szeletelni a rönköket. Szerintem 60-80 q fölött már hatékonyabb és gyorsabb is a hasítógépes munka. (gyorsabb, mert nem kell állandóan a fejszéhez beállítani a rönköt)
2014. nov. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2014. nov. 16. 09:24
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Én nem a szükséges méretre hasogatom a rönköket, hanem a szükséges hosszra és méretre vágatom azzal, aki hozni szokta. :)

Pár darab előfordul, ami nagyobb a kelleténél, de ezeket meg egy kocsi fa esetén egy óra alatt szétütöm fejszével.

2014. nov. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 homo ludensz ***** válasza:
85%
Kivágattunk egy jókora diófát és nagyon korrektül fel is darabolták kuglikra. El volt vagy pár évig tető alatt mikor eldöntöttük hogy eltüzeljük. Azt a görcsös száz kuglikat szétütni hát nem volt egy mulatság. Most van 400mm.-es hidraulikus hasítónk (akciós áron vettük) de én szívem szerint egy hasítókúppal ellátott asztalt csináltam volna mert egy edzett kúp csodákra képes. Nem kell hozzá csak egy szolid 230v-os villanymotor és csak egyszer kell beruházni viszont minden télen tüzelni illik.Év közben félretolod sőt még másra is használhatod a villanymotort ha igény van rá. Kézzel sem gyorsabb főként ha kénytelen vagy hasítóékeket is alkalmazni. Mi minden évben kapunk hulladékfát és volt már cserélt vasúti talpfa, félig elkorhadt,tört telefonpózna meg ilyenek. Van két Makita láncfűrészem és hajrá,dolgozzon a gép.
2014. nov. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Az a legjobb,mikor a szomszéd fejszével hasigat...-te meg nézed-xD
2014. nov. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megéri hasítógépet venni nekünk is van.

Évi 14-15 m3 fát fejszével elhasítani nagyon nehéz.

A hasítás fejszével nem gyorsabb mint géppel ,mert elfáradsz , pihensz , így feleslegesen megy az idő.

Lehet , hogy a hasított fa papíron csak kicsit drágább , de a valóságban a hasított , ömlesztett fával sokkal könnyebb trükközni , mint a méterfával.

A soproni erdészetnél ugyanannyi pénzért kb. 40% - al kevesebbet hoznak , ha hasítottat rendelsz.Egyszer rendeltem hasítottat, majdnem gutaütést kaptam , amikor megláttam , hogy 100 e - ért a fele mennyiséget hozták mint tavaly , reklamáltam , de diplomatikusan elküldtek a .....- ba.

2014. nov. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 homo ludensz ***** válasza:
Oda kell menni ahol hirdetik hogy fa eladó tüzépre vagy erdészethez és megnézni hogy mennyi az egy köbméternyi fa.Oké. Akkor kérsz x köbmétert és van arról valami fogalmad hogy az kb. mennyi lesz mikor kiszállítják. Simliskedhetnek akkor is de ha látod és biztos vagy benne már alá sem írod az átvételt. A területi fogyasztóvédelem is közbelép csak céges hivatalos nyugtád legyen a cuccról és ne gagyizóktól vásárolj.
2014. nov. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!