Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy 13 éves fiú mennyi idő...

Diesel221 kérdése:

Egy 13 éves fiú mennyi idő alatt tudni összehasítani 5 mázsa tölgy fát ha kb eddig 4-5 tonnát vágott össze életébe? (fejszével)

Figyelt kérdés

2013. nov. 9. 20:15
 1/10 intrepid ***** válasza:
Ha reggeltől estig dolgozik, 1 nap alatt végezhet vele. Én dél előtt végeznék vele, ebéd után mennék kocsmázni.
2013. nov. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szokratesz ***** válasza:

5 mázsát egy nap alatt????? Tudod mennyi 5 mázsa? Nagyon kevés, az én utánfutóm félig sincs ennyivel.

5 mázsát egy óra alatt felapríthat, de még nagyon meg sem kell izzadnia.

2013. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szokratesz- itt az Ész !!!

Katasztrófa amiket irkálsz ,régen és most is. 5q / óra , 50q/10 óra. Igazán kemény gyerek vagy ! :-)) Még forgó baltával sem,nem hogy fejszével.

2013. nov. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szokratesz ***** válasza:
64%

Nem ész, hanem gyakorlat. Gondolom Te már sokat fejszéztél azért vagy ennyire magabiztos a mondandódban. 5q tudod 500 kg. kb 5-6 talicskányi fa ha szépen elrakod rá. Szóval szerinted ennyihez egy nap kell?

Nos van hasítógépem is, (kúpos) azzal a méterfát szoktam hasítani azzal egyedül 4 óra alatt 5 m3 (1x1x1,7) hasogatok fel, és ebbe beletartozik a sarangba rakás is.

Tehát ne beszélj olyanról amiről gőzöd sincs. Inkább menj a kocsmába ahogy írtad is.

2013. nov. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szokratesz-az Ész.

Kezdjük ott,hogy olvasni azt nem igen tudsz,mert nem az 1-es válaszoló vagyok. :-))

Az írod 5-6 talicska fa 5q. Akkor neked igen komoly talicskád lehet. :-))

Hasító géppel a méterfából 4 óra alatt 50q = 1óra /12,5q .Akkor te gyorsabban dolgozol mint a gép :-)) Emelem a nem létező kalapom. Jó az arányszámod, Gratulálok.Csak így tovább!

2013. nov. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szokratesz ***** válasza:
64%

olvasni látom Te nem tudsz. Ugyanis én nem 50 q fáról beszéltem hanem 5 m3-ről. Tudod nem ugyanaz. Ez friss vágású (vizes) keményfánál inkább 1200 kg-ot jelent m3-ént.

S áruld már el ha fejszével egy óra alatt felhasítok 5 q kuglit az miért több mint amikor géppel hasítok fel 60 q-t 4 óra alatt? Mert ugye egy sima egyszerű osztással kiszámolható hogy az géppel hasogatva 12 q óránként.

Na akkor ki osztja az észt?

Az hogy Te pontosan ki vagy az nem derül ki a névtelen hozzászólásodból.

2013. nov. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szokratesz-az Ész

Te nemcsak olvasni nem tudsz ,de számolni sem. És ,hogy mennyi fát láttam már ,hát csak annyit,hogy naponta 500q fuvarozok ide oda. :-) .És a súlyával egy kicsit meg vagy tévedve. És én is jól felsúlyoztam neked mert 10q/m3 -t írtam.Csak hát a jó szívem. De még annyi sincs: [link] De te ezt is biztosan meg fogod valamivel magyarázni !

2013. nov. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 szokratesz ***** válasza:
78%

Nem kell megmagyaráznom. Elég ha elolvasod végig a magad idelinkelt cikket. Tehát hidd el elég ennyi. Máris tudni fogod, hogy egy erdei köb az megvan bőven 10q vagyis 1 tonna. Dolgoztam épp eleget erdőn hogy képbe legyek.

De a kérdező által feltett kérdésre most is bátran állítom, hogy egy óra alatt felhasogatható kézi fejszével.

2013. nov. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Idézem !" Ugyanis én nem 50 q fáról beszéltem hanem 5 m3-ről. Tudod nem ugyanaz. Ez friss vágású (vizes) keményfánál inkább 1200 kg-ot jelent m3-ént. " Hol van itt leírva,hogy Erdei köbméter ? De hagyjuk is. Van 1 ideillő szólás ,azt alkalmazom.
2013. nov. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 szokratesz ***** válasza:

Látom komoly értelmezési problémák feszítik a fejed. Le van írva hogy "erdei" csak számokba (1x1x1,7).

De szeretném ha pontosan kifejtenéd, hogy szerinted fejszével óránként mennyi fát lehet hasogatni. Mert eddig össze-vissza írtál mindent de a kérdésre még nem válaszoltál szegény kölöknek.

Meg ha naponta 500 q-a fával futkosol akkor igazán illene tisztába lenni ezekkel a dolgokkal. Gondolom multikárral hordasz ennyit :) Mert 500 q-hoz már legalább egy 8-10 tonna (80-100q) teherbírású tgk. kell, hogy naponta meglegyen az 500.

2013. nov. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!