Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ecettel le tudom takarítani a...

Ecettel le tudom takarítani a több éves fürdőszobai vízkövet? Ha nem, mi a legjobb erre? A sósav tudom hogy jó, de az kizárva, mert nem szellőző igazán a helység.

Figyelt kérdés
2014. nov. 19. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
a fekete flakonos zöld cimkés domestos
2014. nov. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha nem jól szellőzik akkor főleg ne ecettel próbálkozz(ha bár az is leszedi). Én a citromsavat javasolom
2014. nov. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Az ecet vagy a citromsav is jó. Felesleges vegyszerrel (Domestos) mérgezni a környezetet.
2014. nov. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazán jó dolog az ecet, de vastag lerakódást azzal sem egyszerű leszedni! Továbbá az is igen fullasztó tud lenni.

Merthogy az nem ám csak úgy van, hogy odalöttyinted és már jön is le a cucc...

Hanem sokáig kell állnia a vízkövön az ecetnek, úgy hat. És akkor a helyiség is full ecetszagú lesz. Ráadásul nem is lesz elég egy suvickolás, jó néhányszor el kell majd játszanod, hogy újabb ecetet öntesz rá... Az olyan helyeken, ahol nem áll meg az ecet (lefolyik) ott rongyot itass át vele, s úgy tedd a vízkőre...


Helyedben inkább választanám a durva vízkőoldót, és inkább gázmaszkban takarítanék. Amint írod, csak "több évente" történik ilyen esemény a fürdőszobátokban, néha ki lehet bírni. Kinyitni az ajtaját, és huzatot csinálni a többi helyiségben.

Mondjuk nem ilyen hideg időben kellene ezt tenni, de még azért nincsenek mínuszok...

2014. nov. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kádra semmiképp se válassz domestos és hasonló vízkőoldót, mert megmarja a kád felületét.


Én citromsavval próbálkoznék.

2014. nov. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!