Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lényegesen kevesebb a por egy...

Lényegesen kevesebb a por egy lakésba, ha parkettás minden helység?

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, por ugyanúgy van, de könnyebb takarítani. Mi tavaly cseréltük le a szőnyegeket, sokkal tisztábbnak érződik a levegő. Erről össze tudom gyorsan sepreni, de a szőnyeget hiába porszívóztam.
2010. márc. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem is az, hogy kevesebb, hanem hamarabb észreveszed és gyorsabban, hatékonyabban meg tudsz szabadulni tőle. Én a parkettát is porszívóztam otthon, alaposabb, mint a seprés.

Viszont átköltöztem a páromhoz, itt szőnyeg van, neki az a mániája és utálatos, mert tiszta szösz, beleragad minden, ha a macska lehányja, suvickolhatom míg eltűnik, plusz a szag is megmarad jobban, nagyon utálom, a parkettásban tisztaság érzésem volt, minden takarítás után, meg úgy általában is, de itt meg olyan, mintha mindig retekben mászkálnék, mert a szőnyeg mindent összeszed.

2010. márc. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Én pont a fordítottját tapasztalom. Gyűlölöm a laminált padlós szobát! A szőnyeges szobákban sokkal kevesebb a por, a polcok is kevésbé porosodnak, mert a szönyeg megköti a port.


A szálló port mennyisége emiatt sokkal kisebb a szőnyeges helyiségekben. Erről olvastam is egy cikket régebben, hogy tévhit az, hogy a szőnyeg egészségtelen. Épp ellenkezőleg! Mivel megköti a port, a levegő jóval tisztább a szőnyeges szobákban. Porszívózáskor a por nagyját kiszeded a szőnyegből, évente egyszer meg takarítógéppel át kell nedvesen-tisztítószerrel is pucolni.


A porallergia a szálló por miatt alakul ki elsősorban, ami a padlós helyiségekben sokkal inkább jellemző.

2010. márc. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem eddig csak lamináltparkett meg kő volt a lakásban, de most a szobába szereztem egy szőnyeget, hátha nem lesz anyi porcica.

mondjuk elég forgalmas helyen lakom, szóval por mindenképp lesz.

de az már a sírba vitt, h minden nap porszívózhattam, mert a porcica-hadak konstans jelen voltak az összes sarokban.


állítólag a valódi fa parketta kevésbé szaporítja a porcicákat mint a laminált.

2010. márc. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Laminált parkettán rögtön észreveszed és kénytelen vagy feltakarítani. Szőnyegen nem látod és "ráér még, nincs kosz" jelleggel ottmarad.

Szőnyeges lakásomat hetente porszívóztam fel, a parketta 3-4 napig bírja. És akkor nincs por, tisztaságban vagy.

2010. márc. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tegnap 12:12-vel vitatkoznék: mióta száműztük a szőnyeget az egész lakásból, fényéveket javult az allergiám. A szőnyeget max. hetente porszívóztam, mert azon nem látszott a por. A parkettát akár naponta gyorsan áttörlöm egy spec. törlőruhával, ami összeszedi a port és a szöszöket is, nedves felmosóval gyorsan végigfutom. Azóta látom, mennyi port elnyel a szőnyeg.
2010. márc. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!