Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet papírtapétáról...

Hogyan lehet papírtapétáról szürkés penészfoltot eltávolítani?

Figyelt kérdés

Egyetlen egyszer szárítottam egy ruhát az ablakról lógatva,hogy a falhoz ért közben és biztos a vizes ruhától penészfoltos lett a tapéta az ablak alatt.

Úgy néz ki,mintha rajzszén lenne elmaszatolva;ezért megpróbáltam jó radírral leradírozni -nem jött- ,megpróbáltam kenyérbéllel -az se segített.



#tapéta.penész
2014. nov. 20. 03:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Szavo vagy domestosos viz
2014. nov. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előbb rozskenyér beléből csinálj gyurmát (radírt) és azzal. A savas vegyszerek kifehérítik, illetve elroncsolják a papírt.
2014. nov. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg tömény hipóval befújni.A festett falon és a csempén működik.
2014. nov. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Pont rozskenyérrel próbáltam -mert azt eszünk különben is-,de igazából nem csináltam radírt belőle,csak egy kicsit összenyomkodtam,hogy egyben maradjon.Az elég lehetett,vagy valami mást is lehet csinálni,hogy igazából radírféle legyen?

A hypótól félnék,hogy kifakítja;de lehet,hogy végülis arra fanyalodom,ha már nagyon el leszek keseredve,és már rengeteg mindent kipróbáltam.De még inkább próbálkozom mással,mert nagyon szeretem a tapétát.

Mi az a domesztosz,ismerős a neve ,de nem ugrik be,hogy honnan,és miből is lehet?

Valami olyan dolgot szeretnék találni,ami egyszerű természetes szer,és a tapétát nem bántja biztosan.

2014. nov. 21. 01:23
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Alapból mindig a legkíméletesebb megoldással kell kezdeni, még akkor is, ha a Domestos szinte 100% sikerrel kecsegtet. Azonban ágyúval sem szabad rögtön verébre lőni, mert a savak szerves anyagokat roncsoló és főleg a hipokloritok fehérítő hatása nem szerencsés egy színes tapétánál, max festett fűrészporosnál vagy vinylnél. De nem azt jelenti, hogy a Domestost rögtön tömény gélként kell használni, elég egy kupakkal egy liter vízbe és szivaccsal gyorsan áttörölni vele a radírozást. Dörzsölni nem szabad, csak áttörölni, nehogy a papír vagy a nyomdafesték megkopjon, megázzon. Ezzel elpusztul a gomba és valamennyit le is szed. Utólag már nem tudod kiradírozni a feketeséget, mert beivódik a papír rostjaiba a víztől.

2014. nov. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Akkor a Domestos egy zselészerű hypóféle szer,ugye?

És a szaga is olyasmi?

Igazából nem is fekete,csak halvány szürke a folt.

2014. nov. 22. 01:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, kvázi gélszerű hypo, de attól valamivel jobb a szaga. Néha felmosóvízhez adjuk vagy a zuhanyzó csempéjét, üvegét hígan bespriccelve takarítjuk. Ha van gomba a fugákban, azt kiszedi, mert a szerves dolgokat megöli, elroncsolja.
2014. nov. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!