Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » SOS! Mit rontottam el? Ecet...

SOS! Mit rontottam el? Ecet szagúak maradtak a ruhák.

Figyelt kérdés
Sokan írtátok, hogy az ecet milyen jó a ruha öblítésére. Gondoltam kipróbálom. A mosógép öblitőtartályába egy (Silan) kupaknyi ecetet, s hozzá egy kupak vizet tettem. Nekem ecetszagúak maradtak a ruhák, még száradás után is egy picit érezhető. Pedig elvileg csak friss ilatot kellene érezni.
2010. febr. 1. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a gépböl nem folyik le rendesen a víz, vagy túl sok volt az ecet. Én 1-2 evökanálnyit szoktam a gépbe rakni, de a 10%-osból, az ecetsavat nem használom.


Már évek óta használom, és nincs szaga a ruhának.

2010. febr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ecetsav? Nem tudtam, hogy lehet különbség ecet és ecet között..
2010. febr. 1. 19:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, úgy jártál ahogy én!Túl sok volt az ecet!1-2 evőkanál max!
2010. febr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
39%
Ecetmosás után kell még egy sima mosás, amikor nincs semmi a gépben.
2010. febr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsi, hogy kédrezek, de érdekelne, hogy 1-2 e kanál ecethez mennyi víz dukál? Hány evőkanál, vagy esetleg egy Silan kupaknyi?

2010. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak ecet,víz nélkül.És nem kell utána síma mosás,a gép azt a program alapján is elvégzi.
2010. febr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Az ecetet az öblitö helyére kell a mosógépbe önteni, a vizet a gép tölti hozzá.
2010. febr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Na most jól megijedtem, ugyanis 5 perce indítottam el az ecetes programot (életemben először). Én is itt olvastam erről a praktikáról. Most már nagyon kíváncsi vagyok, hogy lesz-e ecetszag vagy sem.:) Bár nekem 35%-os ecetesszenciám volt itthon, amit először kikevertem 1 rész esszencia + 6 rész víz, ahogy a flakonon állt és így kaptam elvileg 5%-os ecetet. És ebből használtam, hát bevallom nem egy-két evőkanállal mert az olyan kevésnek tűnt, hanem 3-4 evőkanállal. 35 perc és kiderül..:)


Ja és bocsi az offért.

2010. febr. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

00:45 vagyok

jelentem lejart a gep. nincs ecetszag.:) viszont nem erzem a ruhakon azt a puhasagot amit oblitozesnel. vagy ez fokozatosan alakul ki?

2010. febr. 2. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem puhák lettek a ruhák, most berakok egy újabb mosást, meglátjuk mi lesz. Én is csak egy evőkanállal teszek bele. Nekem 10%-os az ecetem.
2010. febr. 2. 07:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!