Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Amikor legelső nap mész...

Amikor legelső nap mész takarítói állásba magán házba takarítani, akkor mit kérdezel meg legelsőnek a tulajtól és mihez fogsz hozzá legelsőnek takarítani?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni, úgy néz ki hogy lesz egy ilyen lehetőségem de még soha nem takarítottam más házában, csak itthon, meg vagyok ijedve tőle hogy nem fogom elég alaposan csinálni vagy túl lassú leszek vagy nem felelek meg ,vagy esetleg túl bizonytalan leszek, itthon gyerek mellett nem vagyok időhöz kötve.

Itthon mindig fentről lefele, belölről kifele takarítok, csak akkor van rend.

Pokálózás, polc portalanítás, asztalok szekrények portalanítása esetleg bútor ápolás, ágynemű , pléd csere, végül pórszivózás.

De az ablakpucolást melyik sorrendbe helyezzem?

Én itthon elsőb nagyjából összeszoktam pakolni hogy ne legyen semmi szét ne tapossak semmire, aztán jön az ablakpucolás és utána az alapos takarítás.

De vajon másutt is lehet így, vagy meg fogják mondani hogy mihez szabad hozzányúlnom?

Takarításba vajon beleszámít a vasalás hajtogatás is?



2014. dec. 22. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:

A végéről kezdem, a vasalás nem tartozik a takarításba, ha belefér az idődbe plusz pénzért persze vállalhatod.

El fogják mondani mit kérnek,hisz ez attól is függ milyen gyakran mész?

2014. dec. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hetente 1 szer! Ablakot pucolni havi 1 szer elég nem? Magamnak havonta 1 szer szoktam csak.
2014. dec. 22. 10:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a családtól függ. Ahova én jártam, ott kéthetente kértek ablakpucolást, hetente porszívózás, portörlés, felmosás, fürdőtakarítás, konyhatakarítás.

És nagy ritkán megkértek, hogy tegyek úgy igazán rendet a gyerekszobába a játékok között, de olyankor mindig kaptam egy kis pluszt-pedig azt még szerettem is :)

2014. dec. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Legelőször is szerintem beszéld meg a lakástulajdonossal (azzal közülük, amelyik ért hozzá), hogy konkrétan milyen munkákat várnak el, és jó lesz-e, ha az általad ajánlott időközönként csinálod. Így ők sem lesznek megsértődve, hogy valamit nem csinálsz elég gyakran, meg te se dolgozol többet, mint amit elvárnak tőled.

Ehhez csinálhatsz otthon egy listát a munkákról, hogy ne felejts ki semmit.

2014. dec. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire az ablakok sem tartoznak bele a takarításba.
2014. dec. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem meg pont igen , mert az idős nénik , ők már az ilyesmit nem tudják megcsinálni alaposan , nincs állóképességük kimászni az ablakpárkányra ablakot pucolni stb...
2014. dec. 22. 16:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, akkor te takarítsd meg az ablakokat, én nem fogok megharagudni rád ezért. :)

Nekem két ismerősöm is járt sok évig pesti zsidó családokhoz takarítani, és konkrétan tudom, hogy az ablakok tisztítása mindig plusz pénzes akció volt, akárcsak a festés utáni takarítás meg hasonlók.

2014. dec. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Így van ezért írtam fentebb én is.
2014. dec. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A legtutibb, ha készítesz egy részletes listát, amit viszel magaddal, és a tulajjal közösen kipipálgatjátok, hogy mikre van igény és mennyit fizetnek érte. Így később sem lesz vita a dologból, és ki sem felejtesz egyes műveleteket.
2014. dec. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!