Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akinek álomkonyhája van, hol...

Akinek álomkonyhája van, hol tartja azokat a kellékeket, amik látványa rontaná az összhatást?

Figyelt kérdés
Láttam már nagyon szép konyhákat, főként arra gondolok, amikor a konyha a nappalival egybe van nyitva.Minden ragyog, sehol egy konyharuha, vágódeszka, de még edényszárító sem. Mintha egy kiállított bútordarab lenne és nem is használnák semmire. Hogyan lehet megoldani ezeknek az eszközöknek az elrejtését?
2010. febr. 3. 13:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ilyen csak a filmekben van... gondolj bele: az illatok, a szagok, a pára (amelyben van egy kis zsiradék is)... átveszi a bútorzat... én sosem vágytam ilyenre.

gondolom, elpakolják a konyhaszekrényekbe a cuccokat, és nincs is sok cucc (plusz középen áll egy munkapult szagelszívóval, és afölé vannak felakasztva az edények) - nekem nem jön be annyira, egyáltalán nem praktikus.

2010. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Láttam ilyet a valóságban, azért kérdezem.A szagok ellen állítólag a szagelszívó abszolút elég, bár nekünk (még) nincs, nem tudom.De hogy soha nincs száradó edény a pulton, vagy egy odalökött konyharuha, pedig ezek mind hozzátartoznak a konyhában sürgölődéshez.Akinek ilyen rendezett, az minden mosatlant egyenként azonnal elmos és eltöröl?
2010. febr. 3. 13:20
 3/15 anonim ***** válasza:

Gondolom, a celebkéink konyháit láttad a tv-ben :=). Nekem is tetszett némelyik, de józan ésszel végiggondolva, nem véletlen, hogy úgy csillog-villog, ragyog! Az is nyilvánvaló, hogy amelyiknek ilyen csilivili konyhája van, ritkán bírt valami ehetőt összebarkácsolni, ezek inkább éttermekben falatoznak. Ha megfigyelted, akik finom, jó kaját dobtak össze és nem kértek mellé nyolcvanhat segítséget, mindegyiknek átlagos, normálisan "rendetlen" konyhája volt.

Nekem nem csúnya a konyhám, bár már 13 éves. Amikor berendeztük, fontos szempont volt a sok rakodóhely, minél kevesebb nyitott polc. De akkor is elöl van a kávéfőző, kenyérsütő, citrusfacsaró, ásványvizes palack, 2 konyharuha, amit folyamatosan használok és pár apróság mellé. Ez már több, mint amit egy luxuskonyha "megengedne". De nem bánom, én mindennap főzök, legalább nem kell a zöldésgesnél megkérdeznem, hogy melyik a vöröshagyma (lsd Bódy Szilvit) :=)! Edénycsepegtetőm nekem sincs elöl, mert géppel mosogatok és csak néha 1-1 nagyobb lábast kell kézzel elmosogatnom. Olyankor előveszem a csepegtetőt a mosogató alatti szekrényből.

2010. febr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Jaj, látom közben írtál kommentet :=). A szagok ellen egyetlen szagelszívó sem nyújt 100%-os megoldást, csak az alapos szellőztetés. Nálunk is egybenyitott a tér és bizoy tele a ház az illatokkal. Főzés után alaposan átszellőztetünk és kész. Ha egy lakásnak "családillata" van (nem összetévesztendő a tömbházak állandó pörköltszagával), az nem szégyen. Kimondottan szeretem, amikor valahova belépve egy finom kávé vagy sütemény vagy akár sz ebéd enyhe, kellemes utóillata üti meg az orrom :=).
2010. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az előbb írtam, hogy nem a TV-ben láttam ilyen konyhát, hanem jártam ilyen lakásban, nem is egyszer.Valószínűleg a mosogatógép sok mindent megold, ezek szerint.Azt hittem én vagyok igénytelen, mert nekem mindig ott vannak a használati dolgok a konyhában és semmi kedvem minden alkalommal azonnal elmosni és elpakolászni őket.Viszont zavar kicsit, hogy nincs szép rend.
2010. febr. 3. 13:33
 6/15 A kérdező kommentje:
Mi lakótelepen lakunk, nemrég rendeztük be a lakást és bizony a pörköltszag előfordul és utálom. Tapasztaltam amikor jöttem haza és a kajaszag megcsapta az orrom.Milyen lehet ha jön egy látogató és ezt érzi.Az embernek a saját konyhájában még elfogadható a kajaszag, de idegennél...És mosogatni sem szoktam egyből az edény használata után, hanem várom amíg több lesz.Viszont az edényhalom nagyon visszataszító.
2010. febr. 3. 13:36
 7/15 anonim ***** válasza:
Nézd, ha vendégek jönnek, én is igyekszem mindent elrakni. Még a koszos konyharuhát is. Lehet, hogy a mi konyhánk is ezért tűnik "álomkonyhának" sokaknak (elég sok fiókom van, nagy a konyha, szinte mindent el tudok rejteni, ha akarok.) A csepegtetőből meg te is ki tudod rakni az edényeket, ha nagyon akarod. De hidd el az én konyhám is addig álomkonyha, amíg vendégek vannak. A hét többi napján ugyanolyan konyha, mint a tiéd. És ez így is van jól. Nem lehet benne sütni, főzni és még arra is figyelni, hogy mindig álom kinézete legyen. Akinek mindig ilyen a konyhája, az gyanítom max. egy pohár vízért szalad be néha!:)
2010. febr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Egy konyha szerintem is legyen az egyik legfőbb otthoni tevékenység színtere, csak hozzánk mindig váratlanul toppan be valaki és kellemetlenül érzem magam, mert ott tornyosulnak a mosatlanok.:(
2010. febr. 3. 13:45
 9/15 anonim válasza:
Mosogatógépem nekem sincs! De én szeretek rögtön elmosogatni, így nem gyűlik a mosatlan, lehet picivel több víz fogy, ez igaz. A fontos mindennap használatos dolgok elöl vannak. Ettől otthonos és belakott. Persze azért az ember mindig pakol, de hogy ne legyen semmi elöl hagyva, ez nálam lehetetlen.
2010. febr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

13:26 vagyok, igen, amíg pötyögtem, addig írtad, hogy a valóságban láttál ilyen konyhát :=). Az utánam szóló is leírta, aki rendszeresen használja a konyháját, ott bizony előfordul az elölhagyott konyharuha (vizesen ugyan hova tennénk?), ez-az. Rumlinak azért nem kell lennie.

Amíg nem volt mosogatógépem, szívtam ugyan a fogamat, de mindent azonnal elmosogattam, mert a piszkos edényhalom nemcsak csúnya, de büdi is. Most vitathatatlanul könnyebb dolgom van, csak bedobálunk mindent a gépbe, és ha megtelik (általában estére), megnyomom a gombot.

Azért még nagyon messze vagyunk az álomkonyhától :=).

2010. febr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!