Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kell-e a mosogatógépbe a mai...

Quattrola kérdése:

Kell-e a mosogatógépbe a mai korszerű mosogatótabletta (3fázisú) mellé sót és öblítőt is tölteni a gépbe? Nálunk Békéscsabán talán az országban a leglágyabb a víz, ezért gondolom, hogy nem kell a só és az öblítő. Jól gondolom?

Figyelt kérdés

2015. jan. 6. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
kell bizony
2015. jan. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

kell.


a viz kemenyseget be kell allitani a gepen, es akkor annak megfelelo mennyisegu sot hasznal.

2015. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Só kell mindenképpen, az öblítő nem fontos. Nekem az all in one tabi + öblítő kombinációtól opálosak lettek az üveg tárgyak, elhagytam az öblítőt és csillog villog minden.

2 kg 400Ft körül van már.

2015. jan. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mármint a só :)
2015. jan. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az öblítő érdekes dolog: sokáig én sem használtam, de az edények nem száradtak meg igazán. Lányom vett új gépet, ő rendesen áttanulmányozta a használati útmutatót, amiből kiderült:ha nincs öblítő a gépben, amiatt nem száradnak meg. Betöltöttem és valóban, azóta szárazak, mire lejár a program. A só kell bele, mert az regenerálja a vízlágyító gyantát, hiába lágy a vizetek.
2015. jan. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sokáig kísérleteztem ezekkel a kombinált tablettákkal, de a mosogatógép ioncserélő (lágyító) részének működtetéséhez szükséges sót, azt mindig beleraktam. Mert hiába van a tablettában elvileg valami vízlágyító, de azt a mosólúgot végül leüríti, és friss vizet szív az öblítéshez. Ha nincs regeneráló só a készülékben, akkor a vízlágyítója nem működik, és éppen az öblítéshez használja a lágyítatlan csapvizet, és száradáskor foltos lesz.

De nekem ezek a tabletták nem váltak be.

Most mindent magam adagolok, a sót 25 kilójával a lentebbi linkek valamelyikén veszem, öblítőt legutóbb egy éve valami DM sajátmárkásat vettem. Egészem minimálisra vettem az adagolót, mert az is elég.

Mosogatószerből folyékony gélt vettem legutóbb, és tapasztalatom szerint az előírt mennyiség fele is elég.

És minden tiszta és ragyog.


[link]

[link]

2015. jan. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 b_smart válasza:
a vízlágyításhoz való sónak semmi köze a tablettához. azt az alsó tartályba kell helyezni és a gép gyantás vízlágyító rendszeréhez adagolja a gép automatikusan. ha lágy a vizetek, akkor állítsd a legkisebb adagolható mennyiségre és sokáíg elég lesz.
2015. jan. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!