Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Házipraktikák? Valami házi...

Házipraktikák? Valami házi megoldást tudtok mondani?

Figyelt kérdés
Ki szeretném tisztítani a szőnyegemet. A szálak koszosak és a porszívó sem szív fel mindent (pl. a szálak közé bergadt koszt). Kifakult a szőnyegem.

2015. jan. 26. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha olyan helyen élsz,ahol most van hó,a legjobb megoldás kiteríteni a hóra pofával lefelé ,aztán jól kiporolni.Meglátod milyen fekete lesz a hó! Aztán a másik felét is.Mi szoktuk csinálni ,annál jobb ,minél fagyosabb a hó ,mert ,ha vizes ,akkor nem jó,ha elázik a szőnyeg.
2015. jan. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Nekünk ami bevált, az az, hogy ilyen szilikonos ablaklehúzót végighúzunk többször a szőnyegen. Közvetlenül porszívózás után is még 3 marék kutyaszőr jött ki, pedig nem nagy szőnyeg. :)


Szerintem egy próbát megér Neked is!

2015. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Porszívózás után puha kefével (nem szivaccsal) ecettel keféld át. A színe is újra szép lesz. Én minden kárpitozott dolgot így tisztítok.
2015. jan. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Lakásban élek nincs kertem, nálunk pedig fél milliméteres hó van, már ahol van :D Azért köszönöm az elsőnek is :)
2015. jan. 26. 16:25
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Én most vettem a Well Done márkájú szőnyegtisztítót.

(Van két hányós gyerekem, szóval tapasztalatom az van szőnyegtisztításban.)

Ez a szer bevált. Vékonyan kell fújni, ne ázzon el a szőnyeg, legfeljebb a foltokra többet, utána papírtörlővel vagy nedvszívó rongyot kell rányomni. Kefével végigmész rajta, az kiszedi a szálak közül a koszt. Utána porszívózás.

Sokan dicsérik a Vanish szőnyegtisztító porát is, én nem próbáltam még.

2015. jan. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Először is kell egy olyan porszívó, aminek forgó keféje van, az szépen atkefeli a szálakat, kiszedi közülük a koszt. Ezt gondolom többször kell elvegezni, aztán megprobalhatod valamilyen szőnyegtisztítóval kitisztítani.
2015. jan. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!