Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen jó vízkőoldók vannak?

Milyen jó vízkőoldók vannak?

Figyelt kérdés

Egy akváriumról szeretném leszedni a nagyon finom vízkövet, amit tapintnai is alig lehet, de mégis nagyon csúnya.

Először tanácsolták az ecetet, annak semmi hatása nem volt. Utána jött a 20%-os sósav, de azzal is hiába dörzsöltem, utána pedig beáztattam vele egy rongyot, és azt borítottam rá, majd locsoltam még sósavval, akkor sem javult sem a helyezet. Próbálkoztam ugyanígy Cillittel, az sem segített. Sima ablakpucoló sem segített semmit, mondjuk abban már nem is bíztam igazán.


Mivel próbálkozzak még esetleg, ami segítene? Tudom, hogy a vegyszerek nem jók alapvetően az akváriumhoz, de úgyis fertőtlenítem, átmosom még jópárszor, szóval igazából mindegy. Tényleg nem tudom, mivel kellene még próbálkoznom.



2015. febr. 23. 10:20
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Most leszedtük egy asztalra, el van forgatva, csináltam kis gátat is neki szilikonragasztóból. Telenyomtam Cillettel, semmi hatás. Még csak meg se pezsdül, hiába van rajta akár egy fél óráig is. Utána is hiába dörzsölöm. Kipróbáltam, a csaptelepet 3 mp alatt gyönyörűre tisztítja, szóval nem hiszem, hogy azzal van gond.


Kezd teljesen elegem lenni belőle. Még majd nekiesek valami súrolószerrel, de a régebben is dözsöltem én ezt már eleget, mégse javult. Az a fura, hogy tényleg meg se pezsdül egy szikrányit sem. Mintha maga az üveg lenne megmarva, vagy nem is tudom. De hogy mitől vajon? Hiszen eddig nem volt ilyen (vagyis csak a legeslegteteje), ez azóta jött elő, hogy egy fél évig használaton kívül volt, és szépen ahogy kipárolgott belőle a vít, annak a nyoma.

2015. febr. 23. 18:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!