Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen jó vízkőoldók vannak?

Milyen jó vízkőoldók vannak?

Figyelt kérdés

Egy akváriumról szeretném leszedni a nagyon finom vízkövet, amit tapintnai is alig lehet, de mégis nagyon csúnya.

Először tanácsolták az ecetet, annak semmi hatása nem volt. Utána jött a 20%-os sósav, de azzal is hiába dörzsöltem, utána pedig beáztattam vele egy rongyot, és azt borítottam rá, majd locsoltam még sósavval, akkor sem javult sem a helyezet. Próbálkoztam ugyanígy Cillittel, az sem segített. Sima ablakpucoló sem segített semmit, mondjuk abban már nem is bíztam igazán.


Mivel próbálkozzak még esetleg, ami segítene? Tudom, hogy a vegyszerek nem jók alapvetően az akváriumhoz, de úgyis fertőtlenítem, átmosom még jópárszor, szóval igazából mindegy. Tényleg nem tudom, mivel kellene még próbálkoznom.



2015. febr. 23. 10:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
vízkő, vízkőoldó
2015. febr. 23. 10:20
 2/11 A kérdező kommentje:
hopp, egy kulcsszónak akartam
2015. febr. 23. 10:21
 3/11 A kérdező kommentje:

Ilyen csúnya:

[link]

2015. febr. 23. 10:28
 4/11 anonim ***** válasza:
2015. febr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel is próbálkoztam már, sajnos semmi eredmény. Pont azért, mint ahogy írtam is, mert olyan finom réteg, hogy le se lehet kaparni :/
2015. febr. 23. 11:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Extra vízkőoldó,de bekenni kevés mert áztatni kellene a folyadékban.
2015. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Te milyen Cillitet vettél? Nekem még a centis vízkövet is leoldotta a fürdőszobában! Lehet, hogy valami hamisítottat vettél?
2015. febr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt az akváriumom, de azt a 20-as ecet lehozta. Papír zsebkendőt áztattam ecetbe, és azt hagytam rajta vagy két órát. Szerintem ha a sósav sem oldja, akkor nem biztos, hogy vízkő. Egyáltalán pezseg, vagy mutatja bármi jelét reakciónak?
2015. febr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem sajnos, nem pezseg. A Cillit szerintem amúgy igazi, mert a fürdőszobában tökéletesen működik, illetve az akváriumban is van műanyag rész (a cső a háttérben), arról szuperül leszedte.

Viszont abban majdnem biztos vagyok, hogy vízkő lehet, mivel csak addig ilyen csúnya, ameddig víz állt benne. Az a része, ami víz alatt volt, az teljesen tiszta, csak az a felső 20 centi csúnya, ami szépen lassan a párolgás miatt szárazra került.

Azon gondolkodom, hogy valahogy levesszük a helyéről, elfordítom vízszintesre, szilikon ragasztóból csinálok egy "gátat", "öblösödést" a vízköves rész körül, és akkor tudnék rá borítani vízkőoldód/sósavat/akármit úgy, hogy ne tudjon lefolyni róla. Csakhát több mint 400 literes, szóval nem egyszerűek ezek a műveletek.


Amikor szivaccsal dörzsölöm, akkor is picit másabb a hangja a vízköves résznél, mint a tiszta részen. Egy-egy foltban viszont nincs vízkő (már vagy 3 napja szórakozok vele), és lehet hogy onnan mostanában sikerült véletlenül valahogy leoldani. Szóval ez reményre ad okot, de az is lehet, hogy ott eleve nem volt olyan, bár azt nem hiszem.

2015. febr. 23. 12:30
 10/11 anonim ***** válasza:

nem inkább rászáradt alga az? ha a vízkőoldótól nem jön, akkor tuti az lesz.

sima karcmentes súrolóval (cillit...) vagy hasonlóval dörzsöld át.

2015. febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!