Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lehet szőnyeget magasnyomású...

Lehet szőnyeget magasnyomású mosóval tisztítani?

Figyelt kérdés

Teljesen normális (semmi extra) szőnyegről van szó. Lehet magasnyomású mosóval mosni?

Külön szőnyegtisztító kütyünk nincs.

Köszi a válaszokat!


2015. márc. 25. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, de felesleges. Én csak szőnyegtisztítóval lekezelem és alacsony nyomással, felfüggeszve kispriccelem.
2015. márc. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az olyan, mintha kimosnád. A gond csak az, hogy a visszavert koszos cseppeket belégzed, tehát megfelelő álarcot kell használni. Ráadásul nehezen szárad. A szőnyegtisztító takarítógép lényege, hogy vissza is szívja a folyadékot, tehát nem marad a szőnyegben sok folyadék.
2015. márc. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyaranta az összeset így mosom. Well done szőnyegtisztítót ajánlom,jó,és nem drága.

Egyetlen egyre kell figyelni,hogy ha felteríted valahova,és ugye középről a széle felé haladva nyomatod...majd a másik felét is,így a szőnyeg szálai középtől nézve ugye nem egyirányban állnak,hanem jobbra~balra.

Ezt én úgy oldottam meg évekkel ezelőtt,hogy a szőnyeg legvégét befogom két cserépléc közé,és azt akaszom fel. Igaz,mikor lent belocsolom a mosószeres vízzel,és jól átkefélem,jó nehéz felhúzni a 3x4m-s gépi perzsát,és ugye fentről kezdve létráról kell mosni lefelé.

Igazi jó nyári melegben másfél nap alatt megszárad még a legvastagabb is.

2015. márc. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem csak egy szőnyegtisztítás6~8ezres árát sokallom,hanem ha kölcsönzök gépet,azt a 60k.amit le kellene rakni,mint kauciót+ a kölcsönzés...na az/annyi nincs.

Még annyit,hogy igazán csak olyan géppel(pl.Karcher)jó csinálni,aminel olyan forgó~vízsugaras(turbó) a feje,az rendesen tisztítja,a lapos vízsugár nincs annyira jó.

2015. márc. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a tippet a mosószerre.
2015. márc. 26. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Én simán slaggal szoktam, de ha lenne magasnyomású mosóm, azzal csinálnám. Mindenképp várd meg vele a nyári kánikulát, mert most még nem száradna meg, és bepenészesedne!
2015. márc. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenképpen megvárom, mert kulföldön élek és itt még igencsak repkednek a mínuszok éjjel és reggel...
2015. márc. 26. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!