Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet a legjobban...

Hogyan lehet a legjobban tölcsért tisztítani (kimosni) mosogatógép nélkül?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen a szűk cső részére gondolok, ahova nem fér be a szivacs, ám határozottan látom, hogy koszos, és akármilyen erős sugarú víz alá rakom, nem jön ki... Biztos van valami tök evidens házipraktika, pl. fogpiszkálóra rakott ronggyal vagy nem tudom, de konkrétan mivel lehetne tényleg úgy, hogy erőt is ki tudjak rá fejteni, netán dörzsölni a rászáradt valamit?

2015. febr. 19. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Első sorban beáztatod. Másod sorban veszel üvegtisztító kefét. Akár cumisüveghez valót.
2015. febr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
En atszoktam preselni rajta a szivacsot, persze a szivacs nem a legnagyobb vagy legvastagabb, van amikor csikot vagok belole, vagy a szivacsos torlo egy darabjat. Hurkapalcikaval vagy fogpiszkaloval szoktam rasegiteni.
2015. febr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Egy konyharuha vagy hasonló csücskét bevizezed és belesodrod a tölcsérbe és mozgatod. Tökéletesen kitisztítja.
2015. febr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha használat után rögtön átcsapatod forró vízzel. Akkor nem szárad bele a cucc
2015. febr. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Többféle méretű kefét lehet kapni, én a legvékonyabbat javaslom.

[link]

Nagymamám az ilyen dolgokat egyszerűen szódás vízben forralta pár percig, az mindent kivisz belőle...

2015. febr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Ha gyakran használod a tölcsért, megéri üveg- vagy kémcsőmosó kefét venni. Ezen felül tényleg ne várd meg, míg beleszárad az akármi, használat után rögtön öblítsd át.
2015. febr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tippeket! Vicces, hogy pont majdnem elkezdtem írni, hogy de honnan szerezzek olyan kis üvegtisztító szivacsot, amikor eszembe jutott, hogy de hiszen van! :D És tényleg: sosem tudtam, hogy mire való és nem is használtam még, így most csuda jó, hogy minden és mindenki egymásra talált, még a tölcsér és a keféje is, juhú! :D
2015. febr. 21. 23:29
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy még csak annyit, hogy a forró vizes verzió nekem is eszembe jutott, csak mivel műanyag, félő, hogy megolvad, illetve az is idetartozik még, hogy egy tölcsérszettet vettem, négy tölcsérrel, egyre kisebbek, és a kisebbek a problémásak, nem az, amelyikbe befér a szivacs, de ja, végül is a szivacscsík is jó ötletnek hangzik, meg a konyharuha is - köszi! :)
2015. febr. 21. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!