Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi az amire iskola takarításná...

Mi az amire iskola takarításnál figyelni kell?

Figyelt kérdés

20éves lány vagyok, szégyen nem szégyen ez az első munkám, de nem szégyellem csinálni, sajnos nincs más lehetőségem.

Először dolgozom takarítóként, érdekelne hogy mire kell figyelni takarításnál, mi az amiket megnéznek, mit kell naponta, mit csak hetente.

(itthon vezetek háztartást albérletben, bár az lényegesen kisebb terület)

szerencsére nem túl nagy iskola, faluban 4termes suli.


2015. ápr. 14. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Takarítottam már iskolában , igaz én nagy középiskolában. Nem írtad, hogy egyedül leszel vagy lesz más takarító is. Nálam el volt osztva, hogy ki mit takarít. Ellenőrizni nem ellenőriznek, de olyanok voltak, hogy

- ne legyen rágó a földön, és a padok alatt

- az összefirkált padokat rendesen lemosni

Söprögetni és felmosni kell.

Jó tanács: Ha nagy az aula és a folyosó aminek padlóköve van akkor érdemes úgy felmosni, hogy előbb kicsit bővebb hípos vízzel feláztatod, majd utána szépen felmosod. Egyébként nem szégyen a takarítás.

2015. ápr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyilván a WC-k legyenek mindig fertőtlenítve, legyen tiszta a mosdó, kiürítve a szemetesek és legyen mindig szappan és kéztörlő.


A termekben söprés vagy porszívózás és portörlés minden nap. Szellőztetés, növények locsolása, táblák letörlése és a szivacsok kimosása napi feladat.

A padokat fertőtlenítővel lemosni gondolom elég hetente egyszer.


A folyosókon is portörlés és porszívózás vagy söprés napi szinten.


Ablakpucolás, függönymosás, stb. ritkábban.

2015. ápr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A felmosás,söprés,padok le mosása ki üritése a szeméttől,kuka ürítés,szellőztetés napi feladat.Az ablak mosás,pokhálózást havonta érdemes.Ha szekrények vannak a terembe 2hetente le lehet mosni.Én így csinálnám!
2015. ápr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

még 1dolog sajna akkor kell takarítanom amikor van gyerek. 10től este 6ig

ilyenkor hogy kell? termeket nyilván nemtudom, mielőtt haza nem mennek,akkor ilyenkor folyosót mossam fel? de ugye ha kijön valamelyik lehet elcsúszik..vagy ilyenkor mit kell csinálni? wc t takarítani?

2015. ápr. 16. 11:51
 5/5 A kérdező kommentje:
közben belejöttem, napközbe söpörni utánuk ha bejönnek az udvarról, wc -t pucolni, lehúzni (sajnos nem húzzák le pedig szólunk..) ajtókat mosni, fertőtleníteni stb..
2015. ápr. 20. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!