Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy jön ki a vérfolt a ruhából?

Hogy jön ki a vérfolt a ruhából?

Figyelt kérdés
Ha nem sikerül időben beáztatni a véres ruhadarabokat, akkor mosás után is foltosak maradnak. Tudnátok mondani valami jó megoldást a problemára? Előre is köszönöm!

2015. máj. 12. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Mossad a patakban
2015. máj. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Sós hideg víz.


Nem meleg, nem langyos, hideg.

2015. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy a második írja, hideg víz.
2015. máj. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Hideg, hideg, hideg vízben mosd elő őket! A mosógépben belefő a vér a textilbe, azért marad utána folt.
2015. máj. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A só pedig kiszívja a színanyagot. Enyhén nedvesen pakolj rá egy maréknyit, aztán pár óra után öblítsd újra.
2015. máj. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hypo
2015. máj. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem is hasonló problémám lenne, farmershortot beszáradás után kiöblítettem hideg vízben, aztán folyékony wanish a foltra töményen (pezsgett is szépen), utána lavórban áztatás szintén a wanishben, majd mosógép. A nagyja kijött, de még így is látszik. Tudom, lehet újat venni, de kedvenc darab, és hátha még van remény. Mivel mosógépben kimostam rendes 40 fokon, gondolom már beleégett a maradék, de az említett praktikák közül van olyan, ami még így is kihozza? (alkoholos oldat, hideg sós oldat, marhaepe..) Dr. Beckmann vérre való foltördögön gondolkodok, hátha. Bár mivel a legtöbb dolgot frissre ajánlják, nem tudom, érdemes-e kísérletezni. Valaki? Tapasztalatok?
2016. júl. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!