Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nem szobatiszta kiskutya után...

Nem szobatiszta kiskutya után hogyan lehet hatékonyan takarítani?

Figyelt kérdés

A kiskutyámat nem tudom még levinni, a pelust sem használja egyelőre. Úgy szoktam takarítani, hogy a felmosóvízbe teszek felmosófolyadékot (Ajax), és domestost, azzal mosok fel, egymás után többször. De a padló ragad utána, és olyan, mintha valami nyálkás réteg maradna a járólapon utána.

Kipróbáltam a szódabikarbóna, ecet kombinációt, ugyanezt a hatást érem el vele. Mit tudnék még tenni a lakás tisztaságának érdekében?



2015. máj. 13. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:
El kell rekeszteni a köves helyiségekbe, szobába nem mehet be. Az, hogy nyúlós, az inkább a hányásra utal mint pisire és az pedig férgesség miatt is előállhat. Nyilván volt dokinál, kapott féreghajtót és be is van csipezve, úgyhogy ezt nem hinném. Sajnos 5 hónpos koráig a kutyusok nem lesznek megbízhatóan szobatiszták, a pelenkás megoldás inkább csak placebo. Ha a parkettán jön rá, akkor úgyis oda fog pisilni 1 méterrel a pelenka mellé. Egy módszer hatékony, a 2 másodpercen belüli leszidás, illetve sokat kell kivinni az udvarra és ha ott pisil, nagy ovációval megdícsérni, esetleg jutalmazni is eleinte, továbbá bíztatni, hogy pisiljen. Bugyután hangzik, látszik, de gondolom nem akarod a 6 hónaposkutyának a mocskát takarítani, vagy ha elmész otthonról 10 órára akkor várjon egy meglepetés kaki vagy pisi. Egy normális kutya akár 15 óráig is visszafogja magát.
2015. máj. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem köll ennyire túlragozni a takarítást: bármelyik padlómosó jó (najó, a fertőtlenítősök javallottabbak), csak nem tonnaszám, hanem az előírt mennyiségben kell beleönteni a felmosóvízbe. Utána meg tiszta vízzel áthúzni.
2015. máj. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!