Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy kölyökvizslát, hét...

Kaptam egy kölyökvizslát, hét heteset. Hogyan lesz majd szobatiszta?

Figyelt kérdés
Tegnap este hozták nekem, gyakorlatilag óránként felkelt brunyálni, aztán ment a hiszti és csak akkor tudott elaludni ha ott voltam vele és simogattam. Eléggé fél egyedül. Gondolom ezt kinövi hamar, de kicsit meg szeretném siettetni hogy szobatiszta legyen, ráadásul kint szerintem hideg van egy ilyen pici kutyának. Mit tudok tenni vele? Vegyek neki almot, vagy arra csak a macska jár? Hogyan szoktathatom be pl. a zuhanytálcába?

2013. dec. 23. 07:12
 1/8 Akiteki ***** válasza:
54%

Zuhanytálcába! Gratulálok!

Semmit nem fog kinőni, foglalkozni kell vele.

2013. dec. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
És mit csináljon a szerencsétlen a zuhanytálcában? Hány éves vagy?
2013. dec. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mi a baj a zuhanytálcával hülyék? Végezze a dolgát a szőnyegre vagy a nappaliban a kőre? A zuhanytálcában cak utánaküldöm a vizet, aztán nincs gond!


Ilyen barmokat!

2013. dec. 23. 07:41
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

A zuhanytálca tényleg jó lehet...

Mégis jobb mint a szőnyeg, de ha kinti kutyának vetted akkor kintre is kell szoktatni

2013. dec. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

6-8-10 hetesen kell kapnia az oltásokat. Ha az első két oltása megvan és egyeztettél az állatorvossal, h nincs parvó a környéken, akkor 9-10 hetesen már leviheted (csak pisi/kakira és olyan helyre, ahol nem járnak kutyák/macskák, se más állattal, se azok ürülékével ne érintkezzen), ha nem ajánlja a doki, akkor csak 11-12 hetesen.

Addig marad a takarítás.

Ne szoktasd zuhanytálcába, se máshova, nem azzal fogja összekötni, h a zuhanytálcába lehet elvégeznie a dolgát, hanem ahhoz, hogy a HÁZBAN! Nagy valószínűséggel ezzel csak annyit érnél el, h megerősíted a kutyában, h a házon belül bárhova elvégezheti a dolgát és nehéz dolgod lenne erről leszoktatni, hiszen, ha jól belevésed a kis fejébe, h házon belül elvégezheti a dolgát (igen, leírom újra, h a kutya fejében ez így néz ki), akkor később nem fogja érteni, h amit eddig szabad volt, azt most miért nem. Sok kérdés volt már itt az oldalon, akik pl. pelenkára szoktatták a kutyát és miután megkapta az oltásokat, egyszerűen nem akarja lent az utcán elvégezni a dolgát. Sétálnak, a kutya nem ürít, viszont ahogy hazaérnek, az az első dolga! Ill. az már egy teljesen más kérdés, h adott időn belül szobatiszta lesz egy kutya, de amíg kölyök, nem fogja 8-10 órát bírni a hólyagjából kifolyólag, szóval balesetekre számítani lehet minimum 6-8 hónapos koráig, ha ennyi időre maradna egyedül.

Amit tehetsz: olyan helyen legyen a lakásban, ahol könnyen feltakarítható a pisi/kaki. Nem szidod le, ha ott végzi el, de nem is dicséred! Szó nélkül összetakarítod. Amint megvannak az oltásai, 2-3 óránként vidd le és ha lent elvégzi a dolgát úgy megdicséred, mintha épp Nobel-díjat nyert volna!

2013. dec. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szobatisztasággal annyit hogy ha kiviszed egy 15 percre többször akkor ott fogja kint végezni a dolgát. Nekem bevált a kutyapelenka is annak idején bár a kutyám már hamar rájött hogy kint jobb elvégezni a puha földben
2013. dec. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Én először kivittem a kölyköt 5.30-kor, 8-kor, 11-kor, 2-kor, 5-kor, 8-kor, 11-kor. Ezt olyan 2 hónapig játszottuk, utána 1-1 napközbeni időpont kimaradt. Így viszonylag kevés volt a baleset bent. Ha bent ürít, azonnal fel ke mosni, tisztítószeres vízzel, hogy ne érezze később a szagát!
2013. dec. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyen kicsi kutyát szinte 2 óránként ki kell vinni. Vannak bizonyos szabályok, amikor érdemes is kivinni. Pl felébredés után, vagy van, amelyik már bizonyos mozdulatokkal jelzi, hogy piszkolni készül.

Egyáltalán nem biztos, hogy a zuhanytálca elő fogja segíteni a kinti ürítés megtanulását. Max simán megtanulja, hogy a lakásban is lehet piszkolni, amikor akar arra a bizonyos helyre.

A simogatós elalvással igen megnehezítetted a következő időkre a kicsi elalvási szokását. A legtöbb kiskutya balhézik, ha egyedül marad. Ilyenkor ki kell bírni , hogy nem reagálsz rá. Szerencse kérdése, melyik kutya milyen hosszú ideig próbálkozik felhívni a figyelmet.

2013. dec. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!