Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akik szoktak ecettel öblíteni,...

Akik szoktak ecettel öblíteni, bele lehet önteni a mosógépbe, nem lesz baja?

Figyelt kérdés
köszi előre is!
2015. máj. 22. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Azt nem tudom, ha sűrűn használod az ecetet,árt-e a mosógépnek, de azt tudom hogy nagyon sokan azzal vízkőoldózzák fél évente egyszer.Szerintem az a baj hogy a gumi részeknek nem nagyon használ az ecet.Ezt egy mosógépszaki jobban el tudná mondani neked.
2015. máj. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Én is évente egyszer szoktam tisztítani vele. Nincs semmi baja. Egy egész flakont beleöntök.

Rendszeresen nem használom.

De gondolom, öblítéshez nagyon kis mennyiség kell, ami nem árt.

2015. máj. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A mosógépnek az ecet (nem tömény ecetsav, hanem 10%-os) nem árt. Viszont az öblítök igen, mert lerakódnak belöle vízben többé nem oldódó anyagok és ezek tönkreteszik a gépet.
2015. máj. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen a válaszokat!
2015. máj. 22. 17:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
10-20%-os ecettel öblítesz, amit a mosógépben lévő víz még jobban felhígít, így még jobban csökken a töménysége, ez csak kissé lesz savas. nem beszélve, hogy a mosáskor a mosószer visszamaradt lúgossága ezt még jobban semlegesíti.
2015. máj. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekem az nem jött be, hogy az öblítőt teljes egészében ecettel helyettesítsem. Fél rész öblítő-fél rész ecetet használok évek óta, semmi baja a gépnek (meg az előzőnek sem volt ilyen szempontból).
2015. máj. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat!

És a ruháknak így milyen illatuk lesz?

2015. máj. 25. 13:14
 8/9 anonim ***** válasza:

A ruháknak tiszta illata lesz, semmilyen más, ugyanis az ecet az egyik leghatásosabb szagtalanítószer.


Ha kimondottan "illatot" akarsz, akkor a szekrénybe tegyél valamit, amitöl szagot kap.


De nekem személy szerint nagyon zavaró, amikor elmegy mellettem valaki és egyrész erös öblítöszaga van, másrészt különféle illatszereket és illatosított kozmetikumokat használ, és az eredmény egy igen kellemetlen rossz szagkeverék.

2015. máj. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem,igazából én pont a szagtalanítás miatt használnám. Az a baj,hogy sok felsőmből nem jön ki az izzadságszag.. :/ Illetve kijön,végül is,mert öblítő szaguk lesz,csak,amikor újra bele izzadok,akkor "átüt" az a régi szag,vagy nem tudom,hogy mondjam. Öblítettem már ecettel,(csak azt kézzel mostam) és jó volt,mert mikor izzadtam volna bele,akkor az ecet szagát éreztem inkább a felsőmön,ami hát úgyszintén nem annyira kellemes,de jobb mint az izzadságszag.
2015. máj. 25. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!