Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Láttatok már vízkő kipotyogást...

Láttatok már vízkő kipotyogást száraz ruhából? Mit kezdjek nagyon kemény vízzel?

Figyelt kérdés

Egy helyen szoktan pakolni, hajtogatni a száraz ruhákat és utána mindig port érzek a talpam alatt. Eddig azt hittem nem takarítottam jól. De most egy másik szobában a gumis szélű lepedőket selejteztem és mire végeztem a talpam alatt már megint por volt, pedig mikor elkezdtem nem éreztem semmi problémát és tegnap takarítottam.

Nálunk nagyon kemény a víz, pedig vidéken lakunk. A bőrömet, hajamat is nagyon szárítja, máshelyen nincs ilyen bajom. Hideg párásítóba is desztvizet rakunk, mert különben reggelre fehér finom por lep be mindent.

Korábban vízkő kipotyogást nem tapasztaltam, de csak 1 éve lett előltöltős mosógépem. Azóta kevesebb mosószert és vízlágyítót teszek, mert látom, hogy még a mosás végén is nagyon habzik és addig öblítem, míg le nem megy vagy ecetet öntök az öblítéshez. A vízlágyító egyébként nagyon habosít.

Nálatok volt már ilyen és mit tesztek a mosásba? Hogy lágyítsak, hogy ne habozzon nagyon? Az ecet lehet a baj?

Félek az ecet a mosógépnek sem túl jó. A szárítást hol kint, hol bent végzem.



2015. jún. 22. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Márpedig mi direkt telenyomjuk néha ecettel a mosógépet s benne hagyjuk egy éjszakára, ahogy ajánlják... A vízkő rossz a mosógépnek, az ecet nem, azt szokás használni benne.


Ilyet még nem hallottam, amit írtál, érezzem magam szerencsésnek? :) Kemény a vizünk, a mosdócsap folyton fehér, az eléggé irritál, letörlöm s hamarosan újra olyan, de hogy a ruhából is potyogjon... Olyan azért nincs.

Mi alapesetben simán mosószódát és néha ecetes-illóolajas öblítést használunk (ha a párom most, akkor ez elmarad, mert eszébe se jut), de ugye nekünk nincs ilyen gondunk, csak simán kemény a víz. A mosógép kriminálisan nézett ki pár hónap után, akkor jött a 2 liter ecet egy napra... Szép lett.

2015. jún. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
nálunk is kemény a viz.. multkor felvettem a kedvenc pólóm de összetört rajtam :/
2015. jún. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nemvízlágyító kell oda, hanem felönteni ecettel ahogy #1 mondja.
2015. jún. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Öblítő helyett is ecetet önts a gépbe. A mosógépnek is használ.
2015. jún. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy vízkő? Nem mosópor vagy vízlágyító maradványa, ami nem olvadt fel?
2015. jún. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha mosóport használtál, térj át a folyékonyra. Amit írsz, inkább a rosszul feloldódott mosópor maradványa. Az én mosógépemnek van egy plusz tartálya, adalékhoz, abba teszek mosásonként kb. fél dl almaecetet (annak nincs olyan erős ecetszaga). Huszonéves a mosógépem, de a belseje még mindig olyan csillogó, mint az újaké. Plusz vízlágyító egyébként is felesleges, mert a mosószerekben van. Írod a habzást. Én olyankor tapasztalom, ha nagyon megtömöm a gépet, pl. törölközőkkel.
2015. jún. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is azt ajánlom amit a #6-os válaszoló. Próbálj meg mosógélre, illetve folyékony mosószerre áttérni. Lehetséges, hogy nem csak a vízkő, hanem a mosópor vízlágyító adaléka, a zeolit zúzalék az, ami pereg a ruhákból. Egy kísérletet megér.

Az ecet nem káros a mosógépre, nyugodtan használhatod az öblítéshez.

2015. jún. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

extra vízlágyítók helyett vegyél trisót. jó vízlágyító és zsíroldó, nem utolsó sorban mosni is lehet vele. kb 1 ek-al.


Öblítésnél az ecetnek nem igen van vízkőoldó hatása. részben a mennyisége miatt, amit a mosógép vízzel még higít, valamint a mosószer lúgossága is semlegesíti a savat.

2015. jún. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!