Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vasalódeszka nélkül lehet...

Vasalódeszka nélkül lehet vasalni? Mosógép nélkül milyen mosószert használjak?

Figyelt kérdés

Lehet, jó hülye kérdés, de arra gondoltam, hogy esetleg a vasalódeszka huzata valami speckó anyagból készült. Nyaralni megyünk, és a ruháim mind olyanok, hogy behajtom a bőröndbe és végük, mintha a kutyám játszott volna velük. Vasalót még tudok vinni, belenyomorintom a bőrönbe, de egy hatalmas bőrönddel és egy vasalódeszkával nem lenne valami komfortos vonatozni...


A másik a mosógép, az biztosan nem lesz, de egy hét után megyek tovább még egy hétre, annyi időre elegendő ruhám nincs. A mosógépet még a vasalódeszkánál is kevésbé szívesen cipelném magammal. :D Mosok én kézzel, szó se róla, de mint a modern kor gyermeke, azért megkérdezném, hogy gép nélkül milyen mosószert használjak? Van valami, amit külön ilyenkor kell használni vagy mindegy? Biztos, ami biztos. Mondjuk a nagyobb problémám az, hogy ki fogom-e tudni szedni belőle a mosószert és kicsavarni, hogy ne nyúljon felismerhetetlenségig a ruhám.


Előre is köszönöm a válaszokat, nekem is túl 21. századinak hat a kérdés, már elektromos cuccok nélkül lassan el vagyok veszve. :(



2015. jún. 27. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Én folyékony mosószert szoktam vinni vagy venni a helyszínen, amire rá van írva, hogy kézi mosáshoz is jó. De igazából alkalmilag bármi megfelel, még a tusfürdő is.

Nyúlós dolgokat inkább ne moss. Inkább vigyél annyi ruhát, hogy ne kelljen.


Vasalni tudsz asztalon, ágyon (ha nem túl puha), és akár a parkettán is, csak persze leteríted előtte lepedővel vagy takaróval.

2015. jún. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Régen amikor én gyerek voltam, az én anyám sosem használt vasalódeszkát, mert nem is volt.

Volt egy asztal amire összehajtogatott nagy lepedőt tett, és már lehetett is vasalni.

Mosni meg meglehet oldani akár egy sima szappannal is ha nincs nálad mosópor. De mosóport is használhatsz. Teleengeded a mosdót vízzel, teszel bele mosóport, és egy kis időre áztatod a ruhát amit ki akarsz mosni. Majd szépen kézzel kimosod, többször kiöblíted tiszta vízzel. Vagy ha viszel kis flakonba öblítőt, akkor azt használsz. Többször ki kell cserélni a vizet, jól kinyomkodod, majd mehet is a szárítóra. Mi éveke át így csináltunk amikor nyaraltunk vagy nem volt mosógép..

2015. jún. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
#1 jo tanácsokat ad, csak a takaro ne müszál legyen mert esetleg elöbb elolvad mint ahogy' a ruhád sima lesz!
2015. jún. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
A "kicsavaráshoz" egy ötlet: egy nagyobb törölközőre szépen ráteríted a ruhát, utána felcsavarod és megtekered. Hamarabb szárad és nem fog nyúlni, mintha csuromvizesen felakasztod.
2015. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
63%

Anyu az ágyon vasalt amikor nem volt sok cucc

amikor nem akarta kinyitni a deszkát,

és nem, nem gyulladt ki semmi.

2015. júl. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!