Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » S. O. S. Téli takarók szeretné...

S. O. S. Téli takarók szeretném kimosni, viszont a msógép (5kg-ig tölthető) dobjába épphogy bele lehet tuszkolni, de nem merem elindítani a mosást, nehogy baja legyen a dobnak. Hogyan mossam ki így a takarót? Kézzel lehetetlen, mert dögnehéz.

Figyelt kérdés

2015. júl. 1. 14:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Takarót*
2015. júl. 1. 14:16
 2/9 anonim ***** válasza:
6%

Nem lesz semmi baja. Minél több ruha van benne, annál jobb a tömegeloszlás, és a mosásnál meg a centrifugázásnál ez előny. Ha csak egy nagy törölközőt raknál bele, az a dob fél oldalára kerülne, és centrifugázáskor ugrálna a gép, és nagyon igénybevenné a tengelyt és a meghajtást...


Mosd ki nyugodtan a mosógépedben...

2015. júl. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De a takaró vizesen nagyon nehéz lehet,a dob nem szakad le?
2015. júl. 1. 14:27
 4/9 anonim ***** válasza:
nem szakad le.
2015. júl. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Én így jártam egyszer, annyira nehéz volt a takaró mikor megszívta magát vízzel, hogy egyszerűen nem tudta forgatni a gép! Mikor már égett szagot éreztem azonnal leállítottam, de kivenni nem bírtam mert nagyon nehéz volt. Szakaszokban kézzel belecsavartam a kádba a nagyja vizet, majd nagy nehezen kiszedtem a takarót és az erkélyre egy szétvágott szemetes zsákra terítettem, és vártam hogy majd kiszárad valahogyan. Kiteríteni nem tudtam, mert ömlött belőle e víz, azért tettem inkább nylonra, forgattam naponta többször, és volt vagy két hét mire megszáradt, de rossz szaga voolt nagyon. Elvittem tisztítóba inkább.
2015. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én már mostan ilyen nagyságú takarót. Megszívta magát vízzel, le is ment a mosás, viszont a takarót rohadtul összegyűrte, még kivasalni sem tudtam. Én elvinném tisztítóba.
2015. júl. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Ne tedd a gépbe, tényleg leszakad a dob, mert vizesen még nehezebb az amúgy is dögnehéz takaró, és a szűk dobban nem is tudja rendesen átjárni a víz és a mosószer. Vagy bedobod a kádba és taposással "átmosod", majd megkérsz pár erős embert, hogy segítsenek kicsavarni; vagy elviszed tisztítóba.
2015. júl. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem tönkre tette a mosógép dobját.. Én ide hordom..

2015. júl. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Inkább ne kísérletezz, tisztítóba.

Nekem is van egy irtó nagy, és meg se próbálom betenni. Állitólag gyapjú, és kb 200 cm X 220 cm. Szárazon is van 7 kg.

( városunkba mégcsak szállítást se válalnak másik városba, így fogalmam sincs hogy oldom meg )

2015. dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!