Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Valakit kielégít hogy "csak"...

Valakit kielégít hogy "csak" háziasszony?

Figyelt kérdés
10 éve vagyok itthon. Két gyerekem van, anyósom ápolom. A férjem sosem akarta,hogy munkahelyem legyen. Nem vagyunk gazdagok,de nincs panaszra sem okom,tehát pénzhiányra nem foghatom,hogy dolgozni akarok.Minden áldott nap főzök hat személyre, házimunka két házban, veteményes kert, hobbiszinten varrok. Egy ideje úgy érzem,olyan vagyok mint egy robot, semmit se csinálok kedvvel, mintha önmagam árnyéka lennék. Nem tudom igy elképzelni tovább az életem. Ki hogy van ezzel? A férjem szerint bárki cserélne velem.

2015. júl. 1. 20:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Az a férjed, aki úgy gondolja, mert hímsoviniszta. Háztartási alkalmazottnak és ápolónőnek tart, ráadásul magához láncol, tőle függsz. Mellesleg nyugdíjad se lesz, vagy ha fizettek valami járulékot, akkor is nagyon kevés. Ez éppolyan kiégés, mint amilyen a munkahelyükön is eléri az embereket néhány évtized után, és a megoldás a váltás. Amint már nem kell ápolni az anyósodat, keress munkát, bármilyen rosszul fizetőt.
2015. júl. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Mi lesz ha egyszer netán válás lesz belőle? Mész a híd alá lakni?
2015. júl. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

Szia, az én meló helyemen a nők 3 műszakban fizikai munkát végeznek, a család mellett.


Bármelyik vidáman cserélne veled... Keress valami hobbit, vagy valamit ami leköt. Tanulj, olvass, rajzolj, önkénteskedj, járj sportolni, jógázni...


Mit gondolsz, ha dolgozni fog ki fogja ugyanezeket megcsinálni?

2015. júl. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

A munkahelyen végzett munkába is ugyanígy bele lehet fásulni. Bármibe bele lehet fásulni, amit azért csinál az ember, mert kell és nem azért, mert ahhoz van kedve.

De ha dolgoznál, hogyan működne a család? Ki ápolná anyóst? Ki főzne? 6 emberről gondoskodni elég nagy munka lehet.

A varrást sem élvezed? Azt írod, hogy hobbiszinten. Abban sem lelsz örömet?

Szerintem egy kis kikapcsolódás, változatosság kéne neked, nem biztos, hogy egy munkahely. Mert attól még az otthoni feladatokat el kéne látni.

Talán valami 4 órás állás kéne, ha van olyan, amit szívesen csinálnál. És a háztartásba meg besegíthetne a többi családtag, hogy ne te csinálj mindent egyedül.

2015. júl. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Én ellennék így. Az egész nap nem megy el házimunkával, csak maximum napi 3-4 óra nagyon extrém esetben. A többi időben festenék, írnám a könyvemet, nyelvet tanulnék, olvasnék, művelődnék. Olyan szívesen csinálnám ezeket, de sajnos 12 órában dolgozom heti 1 szünnappal, szinte semmi időm és energiám nincs rá.
2015. júl. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
24%
Vágass magad alá valakivel és hidd el, fellélegzel a szürke 7köznapokban. :)
2015. júl. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%
#6- a feleségedet gondoltad a kérdező helyében?!! Nagyon alattomos a válaszod! brrr
2015. júl. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%

Engem igen.


Vezetni a háztartást,a gyerekeket suliba/oviba vinni-hozzni,tanulni velük,magamra is odafigyelni (sport,fodrász,stb.. Aztán ott a férjem és a pasim...szóval kemény meló ez. De megéri!


34/N

2015. júl. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
#6 Király vagy :D
2015. júl. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Valahogy én is érzem ,hogy nem működne a munkahely,csak nagyon leragadtam a témánál. Akkor ápolónőt kellene fogadni.Nincs itt lehetőség 4 órában dolgozni. Eleinte én is lubickoltam,megszülettek a gyerekek, annyira boldog voltam,hogy itthon lehetek velük.Olyan élvezettel kertészkedtem,főztem,süttem. Hordtam őket oviba,suliba,tanultam velük. De már nagyobbak, nem igénylik annyira már ezt. Beleuntam,hogy már olyan régóta ezt csinálom, úgy érzem többre vagyok hivatott. De kevés a lehetőségem. Mindig szerettem emberekkel foglalkozni, és a varrás is kikapcsol. Tudom,hogy másoknak vannak nagyobb problémái is (habár nem tudom meddig birnák a betegápolást,mert kötél idegzet kell hozzá) és nem akarok nyavalyogni,hogy én mennyire unatkozok,vagy haszontalannak érzem magam,dehát ez van.
2015. júl. 2. 07:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!