Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehet megakadályozni...

Hogy lehet megakadályozni hogy megkeményedjenek a törölközők?

Figyelt kérdés

Már mindent próbáltam!


használtam vízlágyítót.. ugyanúgy keményedett.

Használtam sok öblítőt ( ami nem gagyi, hanem márkás) ugyanez lett az eredmény.

Használtam már ecetet öblítő helyett, ezzel se mentem sokra, ugyanúgy megkeményedtek ezek a törölközők is.


arra már rájöttem hogy a már megkeményedett törölközőt nem lehet vissza puhítani, viszont most szeretnék pár újat venni, és nem akarok megint így járni...



2015. júl. 7. 09:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Ki szoktad vasalni? A gőzös vasalás puhítja. De lehet, hogy az anyag minőségétől függ, inkább jobb minőségű drágábbat vegyél.
2015. júl. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hány fokon mosod?
2015. júl. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

az elején vasaltam, de ugyanúgy keményedtek, így felhagytam vele, ebbe a forróságba örülök ha azokat kivasalom amiket nagyon muszáj.

de ez még most is segíthet? mármint ami már kemény, és átvasalom gőzölősen, akkor még kicsit puhább lehet?


általában 60 fokon mosom őket.

2015. júl. 7. 09:36
 4/11 hell-ikon ***** válasza:

Hova szoktál teregetni? Ha tűző napra, akkor nem csoda, hogy megkeményednek a türcsik, akármilyen jó öblítő mellett is, saját tapasztalat. Ebben az esetben ugyanis, baromi rövid száradási idő után már elkezd szó szerint égni az anyag és fuccs a puhaságnak. Inkább árnyékosabb helyre kell ilyenkor nyáron teregetni ahol azért tud járni a levegő is valamelyest.


Persze ha valahova szobába teregetsz akkor a fenti írásom tárgytalan. :)

2015. júl. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
szobába,mert panelba lakok, és még teraszunk sincs, szóval mindig szobába van a teregetés...
2015. júl. 7. 09:55
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is ugyanezzel a gonddal küszködök... arra gondoltam, h nincs eléggé kicentrifugálva és a víz megkeményedik benne,de

én is 1200-es fordulaton és a teraszon szárítok, ugyanúgy kemény, télen ha a radiátor mellett akkor is, szerintem a víz keménysége... SZERINTEM

2015. júl. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%

A régi törölközőket 1 liter ecetben plusz vízben a kádban 1-2 órára beáztatni. Utána mosógépben kimosni.


A mosópormaradványok és a vízkő okozza azt, hogy megkeményedik. Ha megvan tömve a gép, ha túl sok a mosópor akkor többszöri öblítés után is marad mosószer az anyagban. Amikor megtörölközünk akkor is utána a vízkő-szappan beleszárad a anyagba.Szóval állandó vízkő-mosószer kombinációnak van kitéve. Érdemes folyékony mosószert használni,vagy porból csak az előírt mennyiséget, plusz vízzel öblíteni, fél adag öblítőt használni, vizesen jól kirázni, és azután teregetni.

2015. júl. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szóval visszapuhítani csak egy táltos tud, az is jópénzért..


szóvan nézd meg a szállodákat..ott miért adnak pihe-puha türölközőt, pedig nem újak?

Nos drága megoldás..a szállodák nem véletlenül költenek vagyonokat vízlágyításra. ebben mosnak, ez a nagy titok.


mi is próbáltunk mindent, de egy sem vált be. kemények mint a rossebb...

2015. júl. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nálunk azóta pihe-puha a törölköző, mióta szárítógépben száradnak.
2015. júl. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tegnap én voltam a 6., én is használtam vízlágyítót meg próbálkoztam már az ecettel is, de mégis kemények... próbáltam forró napra kirakni mosás után, puhább lett meg kellemes (frissebb) illatú, de akkor is nagyon kemények voltak...
2015. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!