Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mindig koszos a lakás, mit...

Mindig koszos a lakás, mit tegyek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van két kistestű kutyánk akiket már nem lehet szobatisztasásgra nevelni, mert már idősek. Itt kezdődik az egyik probléma, egész nap pisi felmosás és kaki felszedés. A másik probléma a szösz és a hajszálak. Mindenhol a lakásban. Nem érzem tisztának a lakást. Büdös is van, érthető okokból. Mit tegyek?
2015. júl. 31. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Kirakni a kutyákat a lakásból, fésülködni csak a fürdőszobában és akkor nem lesz sem büdös, sem kosz.
2015. júl. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Mit akarsz már tenni? Állításod szerint nem tudod szobatisztaságra nevelni a kutyáidat tehát azok mindig oda szarnak, hugyoznak ahol épp vannak. Takaríthatsz amennyit akarsz, mindig lesz "utánpótlás".
2015. júl. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

1. SZobatisztaságra tanítod őket

2. Kirakod őket

3. fésülködni csak egy helyen

2015. júl. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Pedig itt sajnos nincs mit tenni, vagy a folyamatos takarítás vagy olyan helyen tartani őket ahol nem okoz gondot a kosz.
2015. aug. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

Van kutyapelenka :)

[link]


Megértem a problémát, bár nekünk nincsenek kutyáink. Az idősödő állatokról is ugyanúgy kell gondoskodni, mint a fiatalokról. Dögöljönek meg azok a válaszadók, akik kiraknák, magukra hagynának egy állatot, aki rájuk van utalva öregségében... undorító.


A szőr ellen: kérd ki állatorvos véleményét, mi lenne a legjobb, házi megoldásnak pedig adhatsz nekik vitamint (ne ilyen-olyan hajhullás elleni tápot, az nem jó semmire), ilyet kapsz állatkerekedésekben is, illetve napi fésülés felfogja a szőr nagyrészét.

2015. aug. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Kutya nem való lakásba. Pláne kettő, sőt ha esetleg nagyobbak... Tanulj az esetből.
2015. aug. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem olyan nincs, hogy kutyát nem lehet szobatisztaságra szoktatni, akármennyi idős. Fordulj szakemberhez.
2015. aug. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hell-ikon ***** válasza:
56%

A leírást olvasva felmerült bennem a kérdés, hogy vannak sétáltatva rendesen? Reggel meló előtt illetve délután miután hazaérsz?


Már csak azért, mert cirka 6-8 órát egy normális, 3 kilós csivava is kibír normál esetben anélkül, hogy bepiszkítana, ha meg van a lehetősége kint elvégezni a dolgát.

Mert nem, egyáltalán nem elfogadható dolog, hogy egy (pláne kettő) kutya bent a házban végzi el a kis és nagy dolgát. Ez a kutyának sem jó, nektek sem. Egy normálisan nevelt, tartott kutya nem piszkít oda ahol eszik és alszik. Kérdezz meg bárkit aki többnyire kint tartja a kutyáját, szinte biztos azt fogja mondani, hogy a házától legtávolabbi pontra jár legalábbis "kotlani".


Idős kutyát is szobatisztaságra lehet nevelni gyakoribb sétákkal, csak meg kell adni a lehetőséget neki, hogy eleve kint végezhesse el a dolgát. Sok gazda ott szúrja el, hogy szabályosan bestresszel, ha a kutya nem produkál kint, mikor ő direkt azért vitte le (nem csak az örömért, hogy sétálhat vele egy jót), amit a kutya persze megérez és ő is befeszül pláne, ha a gazda még ki is mutatja az idegességét a kutya előtt. Így persze nem is fog menni.


Szóval én azt mondom, hogy ha eddig nem tetted vidd le őket sétálni, ha tetted és mégis bent piszkítanak, akkor vidd le őket gyakrabban. Ha sikerült kint intézni a dolgaikat hatalmas simi, dícséret, jutalomfalat, ha nem akkor se idegeskedj rajta. Előbb-utóbb jönni fog az ihlet.

2015. aug. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

Megertem a gondodat bar nem tudom hogy ha mindig bent voltak akkor miert nem lettek szobatisztak? nekem is volt bent egy kutyam nagytestu , de o pedig 10 evig kinti kutya volt szobatiszta volt . azert hoztuk be mert oreg volt es mar nem akartuk kint hagyni a reumaja miatt. nalunk is sok szor volt, aztan az oreg kutyus 7 evi bent let utan elment azota cask 1 cica van bent a lakasban.

azt hiszem amig ezek a kutyusaid megvannak mar nem sok mindent tudsz csinalni, ha elmennek ne tarts bent tobbet kutyat, vagy tanitsd szobatisztasagra oket. nem irtad hogy fiu kutyak-e es vannak e ivartalanitva mert a szag szempontjabol az is szamit, nekem minden kutyam ivartalanitott es aki bent lakott az lany volt. most mar oregsegukre legyel veluk turelmes, majd elmulik ez az idoszak is. az allatok rank vannak utalva, az ember ha gondozza a nem szobatiszta rokonat az se kellemesebb. es meg mielott barki ramtamadna nekem teljesen egyforma hogy a nem szobatiszta anyamat vagy a nem szobatiszta kutyamat tartom bent , mind a ketto csaladtag es a szememben semmi kulonbseg nincs.gondolj ra kerdezo mennyi oromet es szep orat toltottetek egyutt most meg mar oregek nezd el nekik hogy kicsit tobbet kell takaritani utanuk. akinek nem tetszik a szor vagy aszag az ne menjen hozzatok. aki igazi barat vagy szeret benneteket annak az nem problema a tobbiekert meg nem kar hidd el.

2015. aug. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!