Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nem szeretném szennyezni a...

Nem szeretném szennyezni a környezetet vegyi anyagokkal. Milyen természetes tisztítószereket ismertek?

Figyelt kérdés
mosáshoz, takarításhoz, mosogatáshoz, mindenhez...
2015. aug. 11. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Én leginkább vizet használok, mosáshoz mosószódát és néha ecetet.

Olykor persze előfordul más is, de talán mond valamit, hogy egy cif 4-5 évig tart, egy flakon mosogatószer kb. egy évig... Ma kivételesen használtam durvább anyagokat is, van egy évek óta nem használt fritőzünk, arra kellett a hideg zsíroldó, fizikai eszközök és türelem :)


Szódabikarbónával is szokás súrolni, én mosószódával szoktam, s ha nagyon makacs a mosdó, akkor ökörepe szappannal. Az is kitart évekig szerintem.

2015. aug. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Csabesz80 ***** válasza:

Van egy kifejezetten zöld tisztítószer márka a Frosch, zöld béka logójuk. Csak természetes és 100%-ig lebomló anyagok vannak csak benne. Sőt, a gyár ahol készül sem enged semmi szennyezőanyagot a környezetbe. Cserébe persze kicsit drágábbak mint a normál tisztítószerek és hatékonyságuk is talán kicsivel gyengébb.


[link]


de a legtöbb nagy áruházban kapható egy-két termékük.

2015. aug. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ezek nagyon jók:


[link]


[link]

2015. aug. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én a vízkőoldáshoz( csaptelep, kád, wc. stb. citromsavat használok. A mosogatásnál sokat segít a szódabikarbóna. Mosáshoz öblítő helyett ecet. Mosogatógépbe szódabikarbóna és citromsav.Egyébként ajánlom a mamami oldalt. Sok hasznos dolgot találsz.
2015. aug. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!