Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kézi mosást hogyan lehet...

Kézi mosást hogyan lehet egyszerűbbé, könyebbé, kézkímélőbbé tenni?

Figyelt kérdés
Néha szükséges lehet "kézközt" mosni, pl pár zoknit, alsóneműt, vagy allergiás, náthás időszakban zsebkendőket. Sajnos nem szeretek a forró, erősen lúgos, mosószeres vízben kézzel babrálni, ezért egy alkalommal a WC pumpával próbálkoztam, azzal pumpáltam át a mosószeres vizet a ruhadarabokon, ami részleges sikert hozott, a kosz nagy részét ki is vitte, ugyanakkor a forró víztől tönkrement a WC pumpa gumi része, eldeformálódott és úgy rögzült. Egy koreai filmben láttam, hogy mángorlószerű, recézett felületű deszkán mostak, ahoz dörgölték a ruhát, így kevés vízzel ki tudtak mosni egy-egy ruhadarabot. Milyen hasonló trükköket, praktikákat ismertek, ami kézi mosás esetén alkalmazható lenne?

2015. szept. 8. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a legeslegegyszerűbb megoldás a kézi mosás elkerülése. Minek kéne pár zoknit meg alsóneműt kimosni? Össze kell gyűjteni és kész. Meg zsepik allergiaszezonban? Legyen belőle 20 és kivárják szépen a sorukat a mosáshoz, vagy ha ennyire gáz, akkor papírzsepi. Én régen még kényesebb pl. selyem ruhát kézzel mosogattam, de egyszer kipróbáltam gépben, semmi baja a megfelelő programon (kézi mosás, selyem mosás, gyapjú mosás is van a legtöbb gépen). Egyszer még egy nem sajnált szövetkabátot is beraktam és semmi baja, gyönyörű lett. Azóta a tisztítót is mellőzöm, minden megy a gépbe, ami nem bírja ki, annak nincs helye nálam :) Ugyanígy az edényekkel, ami nem bírja a mosogatógépet, annak nincs maradása.
2015. szept. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem értem minek kézzel mosni ilyeneket.
2015. szept. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert viszonylag ritkán mosok, nem végzünk piszkos munkát, szinte gész nap bent vagyunk, és ezért hosszú idő alatt gyűlik csak össze annyi ruha, hogy tele legyen a mosgép. Pl zokniból viszont a párom naponta akár négy párat is "elhasznál" mert nagyon izzadékony a lába és büdös is, ráadásul szinte mindig 2 zoknit húz egymásra, mert neki úgy kényelmesebb. AZtán a zsebkendők is hamar elhazsnálódnak, mert mindketten allergiásak vagyunk ilyenkor.
2015. szept. 8. 23:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Mennyi az a ritka mosás?
2015. szept. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vegyetek még zoknit és zsebkendőt, a kézi mosás energia és vízpocsékolás.
2015. szept. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!