Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mikor használt ruhaneműt,...

Mikor használt ruhaneműt, vagy mást vesztek, /ágynemű, törölköző/ akkor hogy fertőtlenítitek, mielőtt használnátok?

Figyelt kérdés
Bár most bizton sokan beszólnak, hogy ők használtat nem vennének, de mégis tele van a kilósbolt és a használtcikk piac is vásárlókkal.
2015. szept. 18. 08:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A ruhaneműket beáztatom, majd 60 fokon kimosom, ugyanis az ágyneműkön és a törülközőn kívül más nemigen bírja a 90 fokot, tönkremegy benne.
2015. szept. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

a pénzesebb emberek is járnak turiba, nyugi. :)


a használtat ki szoktam mosni használat előtt. bár állítólag a turiba is tisztán kerül, de több száz kéz fogdossa össze, meg van egy turi-szaga.

2015. szept. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én most plédeket vettem, kimostam 40 fokon, megszárítom és újra kimosom.

Én így gondolom jónak, szerintetek is jó lesz?

2015. szept. 18. 08:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Simán kimosom :)
2015. szept. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Én csak simán kimosom. A mosásokhoz ecetet használok mindig öblítő helyett, az pedig fertőtlenít meg minden.
2015. szept. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kimosom 40 fokon, ami olyan, azt vasalom. A turiba kerülés előtt valami gázzal fertőtlenítik amúgy.
2015. szept. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A címke szerinti legmagasabb hőfokon kimosom őket, amit lehet azt átvasalom.

Ágyneműt és törülközőt nem igazán szoktam venni, de azt is a lehető legmagasabb hőfokon mosnám ki először, később pedig 30 fokon úgy ahogy minden mást.

2015. szept. 20. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Rendesen kimosom. Az újat is kimosnám ugyanúgy, sőt azt addíg mosnám, amig az új- ságát agyon nem mosom belőle.


Azért is veszek "használtat", hogy már be legyen járatva, ne nekem kelljen betörni.

2015. szept. 20. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól függ miaz. Amit lehet, azt kimosom.

Most pl. egy kanapém van, aminek az előző tulaja jó eséllyel abban szívta minden este a cigijét. Lehet venni fertőtlenítő és szagtalanító spray-t kifejezetten ilyen problémákra, amit én bátran tudok ajánlani mindenkinek.

Előtte csak fogtam a fejem, hogy megvettem és utálom. Rászántam két flakon ilyen vackot és mostmár imádok fetrengeni rajta, semmi szaga nem maradt. A benne maradt bacikról nem tudok nyilatkozni. :)

2015. szept. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A dm-ben van olyan öblítő, ami fertőtlenítő is.

Én olyannal mosom ki, mert azért elég kevés az olyan ruha amit 100 fokon ki lehetne főzni.

Amúgy a boltban vásároltat is lehet többen felpróbálják és összefogdossák, mint azt a darabot amit turiban vettél új címkével.

Egy ismerős fehérneműt árul és mondja h mennyire összemocskolják a vevők még a bugyikat is....

2015. nov. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!