Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hajdu Energomat mosógép...

Hajdu Energomat mosógép nagyon ráz (fizikailag) centrifugálás közben, lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés

Főleg akkor ha van nehéz, vagy vastagabb ruhanemű a könnyűel között, cnterifugálás közben istentelenül ráz a mosógép de úgy, hogy még a 100 kilós férjem se tudja lefogni. Ilyenkor addig helyezgetjük a ruhákat amíg az egyensúly valamennyire is helyreáll és akkor be tudjuk fejezni a centrifugálást.


A kérdésem az, hogy ez a Hajdu Energomat mosógép gyerekbetegsége és ezen nem lehet segíteni, vagy valami alkatrész elkopása vagy elöregedése okozhatja ezt a problémát?


Egy vagy két kereke el van törve, és már utána néztem, kb. 10-15 ezer Ft-ért lehet hozzá új "futóműveket" kapni, de nem látom értelmét ennyi pénzt kiadni erre anékül, hogy tudnám, hogy ez a rázás problémát is megoldaná.



2015. okt. 4. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Mosógépszerelőm szerint a Hajdú mosógépet csak akkor érdemes kidobni, ha már nem működik.

A gép rázni fog a kerékcsere után is, de érdemes lenne megnézni, hogy a csapágyak rendben vannak-e? Amit még tudok ajánlani, erre a célra gyártott speciális gumiszőnyeget tegyetek alá, sokat felfog a rázásból.

2015. okt. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ez a tipikus hibája. kevés a ruha azért rázkódik, ha sok, meg azért. kerekeket cseréld ki.

van benne csillapító, talán a kerékkörül, de mindenesetre cseréltesd ki a kereket, mert a sarok felveri majd a járólapot ha van.igaz, anélkül is képes rá.

a gumi préselményes alátét jó ötlet, de képes leugrálni róla; méretesebbet kell alá venni.

2015. okt. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt kell megnézni, hogy a lengéscsillapító rendben van-e. Ha igen, akkor elég magát a kereket cserélni. Van két fix, és két görgős, ebből ha mind a 4-et cseréled is megvan 8-10eFt-ból.


[link]


Használtan még olcsóbb, itt ráadásul jár hozzá a rugó is, ha az tört volna el.

2015. okt. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ami az eladását illeti, valóban ezt forgatom a fejemben, mert utálom használni mióta megörököltünk egy Whirlpool AWG681 mosógépet amit nem kell se átölelni se megfojtani centrifugálás közben.


De ez a Whirlpool még nincs az otthonunkban és pont ez a dilemmám, hogy meglehet-e javítani a Hajdut annyira, hogy nem utáljak mosni vele és akkor a Whirlpoolt adnánk el.


Aminek semmi baja nincs, most cserélt a férjen rajta ékszíjat.


Hát gumiszőnyeg már régen van a Hajdu alatt, alig 10 cm-er hosszabb a mosógépnél és valóban lemászik illetve ugrál róla.


A lengéscsillapítóra hagy kérdezzek rá:


ebből hány db van a mosógépben és minek a lengését csillapítja, a forgó dobét, tehát akkor a dobot tartó keretre van(vannak) az hozzáerősítve vagy pedig a mosógép szekrény lengését csillapítja ami értelemszerűen alul a kerekek környékén kellenek, hogy legyenek.


Egyébként köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!

2015. okt. 4. 23:06
 5/10 anonim ***** válasza:

ahogy nézem, a keréknél vannak csillapító rugók:

[link]

lehet, hogy máshol nincsen már rajta csillapító. ha igen, akkor a dobnál van. a mostani mosógépeknél a dobnál van csillapító, de lehet, hogy itt csak a keréknél van, és így a dob rázását simán átveszi az egész gép, amitől ugye ugrál, és a kerék rugója próbálja csillapítani. ezért szét is veri idővel a kerekeket (tapasztaltam régen).

megszűnni nem fog az ugrálás, max csillapodik.

2015. okt. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, valóban csak a kerekeknél van lengéscsillapító rugó, a Google keresőben ajánlott linkek között találtam rá erre a Youtube videóra ahol tisztán látszik, hogy mi mozog és mi nem ezen a mosógépen:

https://www.youtube.com/watch?v=E82GSCxowMg

és aki feltette ezt a videót, annak a blogja nagyszerűen elmagyarázza ennek a gépnek a működését egy javítás appropóján, és közben említi is, hogy csak a kerekeknél van rugó:

[link]


Tehát a videón láthatóan rázkódó gép normálisnak tekinthető, akkor a mi gépünknek biztos, hogy "nincs ki mind a négy kereke" :) és megkell nézni hányat lehet javítani és kell kicserélni, köszi a linket a Vatera hirdetéshez is!

2015. okt. 5. 15:12
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Se pénzt, se energiát nem fordítanék rá.

Sokkal gazdaságosabb a fogyasztása egy új gépnek, szebben is mos. Amit ráfordítasz, azt az újra is költhetnéd, hosszú távon jobban megéri.


(A Whirpool-ok hajlamosak rozsdásodni... elég hamar... :( )

2015. okt. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

mennyire érdemes javítani, az más kérdés. de biztos, hogy sok vízzel mos és így jobban is mos mint a mai gépek. kevés vízben alig forog ár a ruha, nem megy át a mosószeres víz ami kihozza a koszt. és nem 7 évre van tervezve mint a mai gépek, még ma is kapsz hozzá alkatrészt, több mint 20 év távlatban. mindez a maiakról nem mondható el. a hibái gyorsan házilag javíthatóak, nem kell szervízt hivogatni drágán és egy alkatrésze nem egy új géppel ér fel.

egy tárcsás mosógépben is tisztábbra mostunk régen. a mosáshoz víz és bő víz kell.

2015. okt. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm mindenkinek a válaszát.


Pár nappal ezelőtt kicseréltem mind a négy görgőit az Energomatunknak, ez alatt azt értem, hogy vettem négy fix görgőt a függőleges acél tengelyével darabját 1280 Ft-ért és hozzá 4 db. fékgyűrűt db-ját 1000 Ft-ért, tehát valóban 9000 Ft-ba volt az alkatrész.


Azért tettem be fix görgőket a lengők helyett is mert feltételezem, hogy a fixek sokkal tovább fognak tartani és a mosógépet amúgy sem, mozgatjuk sehová sem mint egy kulikocsit, tehát ebből a szempontból tök mindegy, hogy fix vagy lengő görgői vannak elöl.


Viszont egy nagyon érdekes dolgot tudtam meg egy helybeli szakitól amikor ezekről a görgőkről beszélgettem vele, közreadom mert szerintem nem csak érdekes hanem fontos is azoknak akik még mindig Energomattal mossák a ruhájukat:


Megkérdezte a szaki tőlem, hogy vajon tudom-e, hogy miért tört ki az egyik lengő kereke illetve görgője a mosógépünknek, illetve mi okozta vagy okozhatta a mosógépnek akkora mérvű ugrálása, hogy a lengőgörgő felfüggesztése feladta a harcot?


Azt válaszoltam, hogy valószínűleg túl sokszor volt használva féltöltettel vagy olyan ruhadarabbal ami nagyon sok vizet tud magába szívni.


Erre azt mondta, hogy pusztán ruhák fajtájától függően nem kiegyensúlyozott dobtól soha nem törne el a kereket tartó tengely viszont az eldugult vízszűrőtől annál inkább!


(amelyik a koszos vizet szűri és a mosógép alján található és amelyet rendszeres időközönként ki kell tisztítani.)


Miért? Azért, mert ha az a vízszűrő soha sem volt tisztítva, akkor az előbb utóbb annyira eldugul, hogy a szivattyú ammelyik a centrifugálás előtt hivatott kiszivattyúzni a koszos vizet ezen a szűrőn keresztül nem képes kiszivattyúzni a vizet a dobból egy adott időtartam alatt, így a legrosszabb esetet feltételezve a centrifugálás úgy indul el, hogy a dob és persze a benne lévő összes ruha még teli van vízzel és persze ekkora víz és ruha tömeg megpörgetése olyan erőket szabadít el a dobon belül hogy azon már nem is kell csodálkozni, hogy miért emelkedett fel a mosógép könnyebbik oldala 10 cm-re is és a következő pillanatban a vad nyomatékok miért vágják oda a mosógépet a kövezethez a következő pilanatban.


Tehát több mint valószínű, hogy ha valaki kezdettől fogva rendszeresen tisztította az alsó vízszűrőt akkor annak az Energomatnak még mindig meg van mind a négy kereke vagy legalább is sokkal tovább tartott ki mint ott ahol a szűrő soha vagy csak szökőévben volt kiürítve.


A másik érdekes infó amit szintén tőle tudtam meg az az, hogy lehet gyári és utángyártott görgő tengelyeket kapni, ha az azt akarom, hogy sokáig kitartsanak a fékgyűrűk a tengelyeken akkor gyárit vegyek, mert annak a felszíne fel van polírozva míg az utángyártottnak nincs és az sokkal hamarább fogja elkoptatni a PUR gyűrűket illetve fékgyűrűket mint a gyári.

2015. okt. 19. 11:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek a szakival. Viszont az elég könnyen észrevehető, ha a szivattyú már annyira el van tömődve, hogy nem tud kellő mennyiségű vizet kiszívni centrifugázás előtt. Ilyenkor már nagyon megnövekszik a mosásidő is, és látszik, hogy csak alig csordogál a víz. Egyébként mosógép márkától, típustól függetlenül havonta azért érdemes kitakarítani a szűrőt.
2015. okt. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!