Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyakorlott háziasszonyok,...

Gyakorlott háziasszonyok, mivel tudom tisztítani a konyhabútort illetve fürdőkádat?

Figyelt kérdés

A sütő derékszögben van a konyhabútorba (teszek képet,hogy egyértelmű legyen, hogy hogy), és szerintem a kicsapódott olaj, vagy nem tudom, mi, ilyen foltok hagy a szekrényen. Már sok mindennel próbáltam leszedni, de száradás után ugyan olyan...


Illetve még egy kérdés: a fürdőkádat ki lehet szépen pucolni dörzsölés nélkül is? Sajnos hajolni nem tudok, nem régen vettük a lakást, és nem tudtam még kiszedni, egyre rondább...


Mindegy, mennyibe kerül, de mindenképp meg szeretném pucolni mind a két helyet... tudtok valami bevált módszert ajánlani?


[link]

[link]


2015. okt. 5. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A konyhabútort kend be alaposan étolajjal - és pár óra múlva mosd le tömény mosogatószerrel. A rákent olaj feloldja a lerakódást és utána lemosható lesz.


A fürdökádat meg spricceld be folyékony tisztítószerrel és utána nyeles felmosóval - vagy hasonló eszközzel át tudod dörzsölni hajolgatás nélkül is.

2015. okt. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, kipróbálom! Melyik fajta szer a legjobb a fürdőhöz?
2015. okt. 5. 13:03
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Én Harpic wc tisztítót használok a fürdőkádhoz (legjobb a kék színű, jó a zöld is, de a lila az nagyon nem jó). Nálunk borzasztóan sárgára fogja a víz a kádat, és ez az egy, ami dörzsölés nélkül hozza le a sárgaságot. Ahol végig folyik, ott azonnal leszedi illetve szivaccsal elkenem kicsit, várok 5 percet, zuhannyal lemosom, és vakítóan fehér a kád. Természetesen használat előtt többször leöblítem zuhannyal.
2015. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, fogok ma venni!! :)
2015. okt. 5. 13:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni milyen kád, mielőtt nekiesel wc tisztítóval!


Amúgy lehet az is, hogy sehogyan sem tudod kitakarítani, a mi fürdőnkben a 40 éves zománcos kád van, az elmúlt négy évben (azóta lakunk itt) semmivel sem tudtam kitakarítani a kádat, szerintem csak valami maró dologgal tudnám, de az meg tönkretenné a zománcot (már ahol nincs tönkretéve az előző háziasszony sósavas szokásának köszönhetően). Cserélni kell. Nem drága egy kád, bár igaz, a csempézés az lehet..

2015. okt. 6. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

újabb fajta, 6-7 éve újították fel a fürdőt :)

kék harpicot nem találtam, de fekete domestost igen, hallani lehetett, ahogy eszi le a vízkövet :) Nagyon szép most, köszi az ötletet, a WC tisztító eszembe nem jutott volna! És az olaj is bejött :)

2015. okt. 6. 09:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Az olaj tényleg hihetetlennek hallatszik elöször, de müködik. Örülök, hoyg tudtam ezzel a tippel segíteni!
2015. okt. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a tűzhely fölött van a mikro polc,bútorlapból.Itt aztán mindenféle zsír szokott lenni.Havonta szoktam takarítani jobb minőségű popsitörlővel,annyit használok amíg tiszta nem lesz.Utána ablaktisztítóval és papírtörlővel áttörlöm.
2015. okt. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A wc tisztító szereket érdemes lenne nem a kádba önteni, mert hosszútávon megmarhatja a festést, matt lesz és minden kosz rá fog tapadni.

Inkább valami kevésbé maró hatású dologgal kellene próbálkozni.

Az ecet nekem nem vált be, de a citromsav igen. Higitott változatban, 1 literes kiszerelésben szoktam venni, nem drága.

Igaz, hogy nem olyan hatékony, mint a wc-be valók és érdemes átmosni is vele a kádat, de legalább nem teszed tönkre.


A gáz köré próbáld meg a hideg zsíroldót.

2015. okt. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!